Investujte do zlata obezřetně. Vysoká cena vás může překvapit

Zaujala vás možnost investice do zlata a chcete nakoupit zlaté slitky? Pak by vás možná mohlo zajímat, že český trh je v tomto ohledu poněkud specifický. Platí totiž, že žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna.

Investice do zlata nemusí být vždy výhodná

Obvykle se tedy na českém trhu vyskytují zejména slitky ze švýcarských rafinérií. Jedná se o velmi kvalitní kusy, které se vyplatí mít ve sbírce, ale pouze za předpokladu, že je pořídíte za dobrou cenu. Ne všichni čeští prodejci je totiž prodávají tak, aby to pro vás mohlo být výhodné. Často můře být cena zlata vyšší i o deset procent, což je ve výsledku skutečně vysoká částka, která může vaši investici pohřbít.

Ceny si pečlivě srovnejte

Za slitky si Češi připlatí i kvůli nutnému převodu měny. Je tedy bohužel smutným faktem, že například Rakušané nebo Němci mohou zlato nakoupit za výrazně lepší ceny. Aby byla vaše investice co nejefektivnější a nejvýnosnější, je potřeba se na trhu trochu zorientovat a ceny si porovnat. Myslet je nicméně potřeba nejen na cenu zlata, ale také na pověst a důvěryhodnost prodejce. Pokud se vám podaří najít obchodníka se zkušenostmi na trhu a nízkou cenou, neváhejte slitky pořídit. Vaše investice má velkou šanci na úspěch.

I u malé investice se vyplatí myslet na každou korunu

Možná si říkáte, že taková opatrnost je nutná především u velkých nákupů, což je jistě pravda, ale i u malých nákupů má význam. Pokud koupíte investiční zlato levněji, je to první předpoklad pro růst hodnoty vašeho majetku. Nejprve si proto zjistěte cenu zlata na burze a následně můžete porovnat, za kolik jej prodávají jednotliví prodejci na českém trhu. Díky tomu získáte přehled a neprohloupíte. Investice by vždy měla být racionální a promyšlená, aby se vám v budoucnu skutečně vyplatila.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *