Injekcí ke kráse, ano či ne

Napsal
Injekcí ke kráse, ano či ne?Je vám 20 let a máte hluboké vrásky na čele? Není to nic nepřirozeného. V této uspěchané době počítačů a internetu již neplatí zásada, jsem mladá, vrásky mě netrápí. Proto se nám nezdá být zarážející fakt, že dnes navštěvují plastickou chirurgii dvacetileté dívky, které si chtějí nechat vyhladit vrásky.

Botuloxinová injekce jako záruka krásy a zdraví?

Až donedávna by jste na klinice plastické chirurgie nenašli ženu mladší než třicet pět let. Ale doba jde dopředu. V současnosti si podávají kliku i dvacetileté dívky, které se rozhodly skoncovat hned na začátku s rodícími  se vráskami pomocí přípravku botox. Roztok obsahuje toxickou látku botulotoxin, která se lokálně vpichuje do postiženého místa. Tato jedovatá látka vzniká ve vadném jídle a dokáže způsobit těžkou otravu. Před více než deseti lety vědci zjistili, že tato látka, která dokáže zabíjet na druhé straně uvolňuje křeče a pravděpodobně zpomaluje stárnutí.

Botuloxín v praxi

Jak funguje tento zázrak v praxi? Botulinové toxiny pomáhají vyhlazovat mimické vrásky, které vznikají při úsměvu, vraštení obočí nebo čela. Lékař vám lék v neškodné koncentraci injekcí aplikuje přímo do problémového místa, kde se sval přestane stahovat a nedochází k vytvoření a prohlubování vrásky. Celkový zásah trvá nejvýše 15 minut a není nutná hospitalizace ani narkóza. Ze zákroku se nepotřebujete zotavovat, nepocítíte únavu ani malátnost, avšak není vhodné několik hodin cvičit a tělesně se namáhat, aby se aplikovaná látka nedostala do jiné části organismu. Patnáct minut strávených na nemocničním lůžku vás zbaví starosti, únavu a vy budete vypadat jako jedna z mála žen, které nevědí co je to mít problém. Budete působit odpočatí, uvolněně a hlavně svěže.

Kdy začít?

K této otázce se vyjádřilo několik desítek žen a odpovědi byly různé. Nezačínat nikdy, protože vrásky jsou přirozeným doprovodným jevem stárnutí. Některé ženy by začaly až ve věku, kdy se žádá příjemná kosmetická úprava, která dodá sebevědomí. Jiné názory jsou liberálnější a nijak časově neomezovaly tento zásah do organismu. Je však nesporné, čím dříve se látka aplikuje, tedy již při jemné vrásky, neudělají se vám hluboké rýhy, které se odstraňují mnohem náročněji

Ano, nebo ne?

Možná se vám aplikace „jedu“ do svého těla zdá být trošku brutální formou obnovy, ale žijeme v době, jejíž hesly jsou mládí, krása, vitalita, úspěch. Z billboardů, televizních reklam se na vás usmívají dokonalé tváře a bezchybné těla, při nichž se můžete cítit škaredá a to je jen malý krůček ke komplexu. Když si najdete první vrásky a první šedivý vlas, velmi snadno můžete propadnout histérii, že čas se právě otočil proti vám. Záleží tedy jen na vás, jak se rozhodnete.

Kdo a za kolik?

Nejčastejšími pacientkami jsou ženy, které svoju krásu zpeněžnit, jako například modelky, zpěvačky, herečky, moderátorky ve středním věku. Pro ženy ze středních vrstev je to možná finančně náročnejší záležitost a radši investují peníze do něčeho trvalejšího. Tím jsme napověděly, že botulotoxín účinkuje jen dočasně a  pro dokonalý efekt je potřebné tyto zákroky v primárních intervalech – asi jednou za půl roku – opakovat. Jedna botulotoxínová injekce vás vyjde na 4 až 10 tisíc Kč, v závislosti na množství roztoku, který musí lékář použit. Ceny jsou však pouze orientační a záleží také kde si zákrok necháte udělat. Neregistrují se žádné vedejší účinky, co by ste však neměly podceňovat je odbornost lékaře, kterému jste svěrily do rukou svoji krásu. Lěkář musí vědět kam může roztok aplikovat a kam ne. Nenechejte se zlákat podezřivě lacinými klinikami, aby ste toho brzy nemusely litovat. Jen u skutečného odborníka vám nehrozí žádné nebezpečí.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *