I tanec vám může pomoct zhubnout

Napsal

Stejně jako pálíte kalorie při spinningu nebo při běhání, pálíte je i při tanci. Pokud jste tanec zavrhla hned po skončení povinných tanečních, rozhodně se k němu vraťte. Zábavnou formou můžete shodit několik kilo a ještě se zabavit. Při tanci vaše tělo totiž prokazatelně uvolňuje více endorfinů než při jakémkoliv jiném sportu.

131473178

Nejlepší na tanci je, že si ani neuvědomujete, že vlastně hubnete nebo posilujete. Musíte se totiž soustředit na jiné věci, než zátěž. Váš mozek se věnuje především pochopení choreografie, snažíte se navíc provést jednotlivé kroky správně, abyste u toho dobře vypadali. Euforie z toho, že se vám tanec daří, naprosto pohlcuje námahu. Navíc tanec je pohyb v takové tepové frekvenci, při které se tuky spalují velmi snadno.

Pamatujte, abyste něco shodili, je potřeba trénovat více než třicet minut. Až po této době vaše tělo přepíná a začíná místo cukru spalovat tuky.

101072059

Jak vybrat ten správný tanec

Tančit můžete jakkoliv, přičemž každý typ dnešních moderních tanců, které různá centra nabízejí, se zaměřuje na jinou partii vašeho těla.

Mezi ten nejnáročnější patří Pole Dance, neboli tanec u tyče. Připravte se na to, že vás bude bolet celé tělo a zpočátku rozhodně nezvládnete udělat všechny cviky. Ideální je, když jste na nějakou fyzickou aktivitu zvyklí, nejlépe pokud jste zvyklí zatěžovat ruce (například z horolezectví). Pole Dance je v podstatě založen na tom, že váhu vlastního těla držíte na tyči buď rukama, nebo nohama. Pokud jste ve škole nesnášeli šplh, ruce pryč.

Jestliže chcete zhubnout a ještě natrénovat svůdné pózy, je tu pro vás populární Flirt Dance. Při něm se učíte svádivé prvky s židlí, na ní i bez ní. Většinou můžete čekat kabaretní songy. Doma si rozhodně nezapomeňte svůdné prádlo.

137890947

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *