Fototapety: Originální designové osvěžení jakékoli místnosti

Napsal

Krásný interiér jakéhokoli objektu je snem spousty lidí. Ne všichni si jej ale mohou skutečně splnit. Jednak jim chybí smysl pro estetiku a jednak se bojí experimentovat. Samozřejmě mohou chybět i finanční prostředky, o nich to ale až tolik není. Krásný design i ve vašem domě můžete mít za minimum peněz. Nevěříte? Pak se stačí podívat na moderní fototapety, jež jsou schopné dát punc originality a skvostného vzhledu fakticky jakékoli místnosti. Podívejme se proto na nejznámější motivy fototapet. Je jich opravdu hodně a svým zaměřením sahají do spousty oborů lidské činnosti. Pojďme se tedy jak obrazem, tak i slovem podívat na konkrétní variace, jež jsou v současnosti k dispozici. Pokusíme se jít dle jednotlivých místností a jejich charakteru.

21738643 – contemporary grey living room interior

Obývací pokoj jako výstavní místnost celého bytu

Pokud byste měli dát největší pozor na výzdobu některé z místností, mělo by se jednat o obývací pokoj. Právě tady totiž chodí nejčastěji návštěvy a i vy samotní zde trávíte maximální porci času. Můžete tady jednak odpočívat a jednak třeba i pracovat. Mnohdy člověku pouze stačí posadit na pohodlnou sedací soupravu a relaxovat. Když okolo sebe budete mít čtyři holé stěny, příliš velkou radost vám to neudělá. Designově neotřelý interiér obývacího pokoje ovšem jistě oceníte. Podílet se na tom mohou kupříkladu panoramata městských zákoutí a hezkých uliček. Rozhodně můžete vsadit i na některé významné a architektonicky ceněné objekty. Do obývacích pokojů se náramně hodí také 3D tapety. Ty svým vzhledem umí ihned po příchodu do místnosti připoutat pozornost, což u návštěvy potřebujete. Do obývacího pokoje ale může skvěle padnout i jakýkoli přírodní motiv. Například takový březový háj na jedné straně místnosti vyvolá dojem čistoty a pohodových chvilek v nespoutané přírodě.

Ložnice v duchu tlumených barev

Jestliže byste někde měli šetřit křiklavými odstíny a sytými kontrasty, je to v ložnici. Tato místnost slouží výhradně k relaxaci a jakékoli pracovní či jiné aktivity byste měli nechat do jiných pokojů. I proto se vyplatí volit právě sem poněkud jiné motivy fototapet. Spánek se musí stát jakýmsi balzámem na duši, o čemž ostatně hovořil již před několika staletími sám William Shakespeare. Hodí se proto geometrické motivy, jež působí stroze, nicméně nijak nenarušují ráz místnosti. Stejně tak je vhodné vybírat abstrakce, pod nimiž si člověk před spaním může představovat cokoli a dokonale se naladit na ten správný hluboký spánek, při němž bude organismus regenerován co možná nejdokonaleji. Jinak jsou vhodné i motivy dálek a nekonečného běhu času. Jen při odpočaté mysli se může člověk trochu pozastavit a lehce bilancovat.

Zdroj obrázku: https://myloview.cz/fototapety/podle-interieru/koupelna/

Laminované fototapety do koupelny

I koupelna si zaslouží vaši pozornost, a to jak z funkčního, tak i designového hlediska. Určitě nemyslete jen na výmalbu a zařizovací předměty. Důležitou roli hrají totiž bezesporu i motivy, jež se v koupelně nacházejí. Souviset by měly především s vodou jako takovou. Právě ta je totiž s hygienou dokonale spojená. Jestliže i vy cítíte, že byste koupelnu rádi oživili, není to nejmenší problém. Vodu jako takovou lze zachytit ve spoustě různých podob. Asi největší klasiku představují nejrůznější podoby kapek vody, případně větší proud. Jinak ale není problém volit i spa či wellness motivy, které vypadají moc hezky a do koupelny dokonale padnou.   

A co ostatní místnosti?

I ostatní pokoje mohou být prostřednictvím fototapet dokonale oživeny. Důležité je volit pouze ten správný motiv, který se bude nadmíru hodit. Do předsíně je vhodné instalovat fototapety z nejrůznějších míst na naší planetě. Veškeré kontinenty dokážou nabídnout zcela charakteristické motivy, jež se vyznačují například tradičními pohledy na domorodce anebo zvířaty, jež v daných lokalitách žijí. Není problém volit i ryze přírodní fototapety, které vypadají v podstatě neutrálně, nicméně i tak umí prostoru dát jakousi duši. Když se vše sladí s výmalbou a nábytkem, máte vzhledově skvělý prostor v jakékoli místnosti.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *