Dospělost: Co byste měla všechno zvládat sama?

Napsal

Dospělost – vstoupila jste do velkého světa, našla jste si první práci a první podnájem. To je skvělý start vašeho dospělého života. Abyste ve svých začátcích neškobrtla a vše se vám nesesypalo jako domeček z karet, poradíme vám, co byste se měla naučit.

Naučte se plánovat a rozdělovat výdaje

Utratit každý měsíc celou výplatu za nic umíme všechny. Jenže doby, kdy jste si vydělávala na brigádách a rodiče za vás všechno platili, jsou pryč. Je načase, abyste se svými penězi naučila zacházet. Základem je si peníze rozložit tak, abyste zaplatila pravidelné měsíční výdaje a až ten zbytek můžete využít na něco pro sebe.

Investujte

Možná jste krátce po škole a velkou výplatou se moc chlubit nemůžete. A právě v tomto případě byste měla být předvídavá a snažit se investovat do něčeho dlouhodobého, co vám příjmy postupně zvýší. Nic nezkazíte koupí nemovitosti na hypotéku, podílovými fondy, spořicím účtem apod.

Naučte se vařit alespoň dvě jídla

Vaření vás nutně bavit nemusí, ale zjistíte, že je to dovednost, kterou byste alespoň z části umět měla. Proto se naučte vařit alespoň dvě jídla, třeba zrovna vše oblíbená.

Mějte se ráda

Přijměte fakt, že váš typ těla nebo tón pleti se příliš nezmění a nebuďte na sebe příliš tvrdá. Uvědomte si, že jsou to povrchní věci, tak si jimi nenechte diktovat život. Buďte sebevědomá a v pohodě a přestaňte se srovnávat s ostatními.

Vystupte ze své komfortní zóny

Pamatujte, že velké věci nikdy nenajdete blízko domova a rozhodně nikde poblíž vaší komfortní zóny. Abyste něco dokázala – je už jedno jestli chcete objevit díru na trhu nebo se jen naučit nový jazyk – budete muset vystoupit ze své komfortní zóny a jít si za svým cílem.

Buďte soběstačná

Máte defekt pneumatiky? Opravte ji. Máte hlad? Uvařte si. Křivdí vám? Začněte se hájit. Staňte se svým vlastním pánem, krok po kroku.

Dospělost není zas až taková výzva, co myslíte?

Zdroj foto: pixabay.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *