Co škodí pleti nejvíce?

Napsal

Co škodí pleti nejvíceDívky i dámy jsou za krásný vzhled své pleti schopny utratit statisíce korun ročně. Potřebují totiž make-upy, pudry a nejrůznější další čisticí a regenerační přípravky. Když se ale podíváte na výsledek, zůstanete překvapeny. Většinou se žádná bujará spokojenost nekoná. Možná vás proto překvapí, že největší účinek mají obyčejné kosmetické prostředky, které pořídíte za pár korun. Mnohdy by takový „přípravek“ měl být přirozenou součástí zdravého života.

Správná životospráva

Vydatný a dlouhý spánek je prvním krokem ke krásné pleti. Právě v noci organismus zpracovává látky, které do něj během dne nastřádáme stravou. Pokud tedy nejíme nebo jíme málo a v těle vznikne určitý nedostatek, látky se začnou vylučovat skrz kůži. Navenek to poznáte už kvůli tomu, že pokožka vypadá nezdravě, vyskytují se na ní pupínky a je zabarvena do bledého nebo šedého odstínu.
Dále vzhled pleti významně ovlivňuje pobyt a hlavně pohyb na čerstvém vzduchu a samozřejmě vyvážený jídelníček s dostatečným množstvím ovoce i vlákniny. Pokud se hýbete málo, dochází ke zpomalování tělesných procesů a právě na tom je závislá i přirozená obnova pleti. Kvůli nedostatku čerstvého vzduchu se totiž mohou na pokožce vytvářet tukové váčky, bradavice či jiné dočasné defekty.
O všeobecné škodlivosti kouření už byly napsány stovky stránek. Určitě ale víte, že se na obličeji každou cigaretou zvyšuje množství předčasně viditelných vrásek. Kromě nikotinu má na kůži neblahý vliv i nadměrná konzumace alkoholu a přebytek stresu.

Platí pravidlo : méně je více

Přirozeně krásné pleti můžete dosáhnout i správnou péčí. Velmi důležité je uvědomit si, že přehnanou péčí jí můžete uškodit. Pokud používáte množství různých kosmetických výrobků, o kterých víte, že nejsou zcela určeny pro vaši pokožku, zaděláváte si na vážný problém. Ovšem negativní dopad na vaši pleť se může objevit až za několik měsíců. Na pokožku dále špatně působí nadměrné dlouhodobé slunění a napařování. Možná se vám zdá, že má pleť hezkou barvu, ale vezte, že je to pouze na krátký čas.

Make-upu se nebojte

Pokud jste se někde dočetla, že make-up pleti škodí, protože ucpává její póry a zabraňuje jejímu obnovování, pak klidně tuto informaci pusťte z hlavy. Naopak – make-up je pleti prospěšný, a to zejména ve velkých městech, chrání totiž pleť před přímým vlivem počasí a ovzduší, zejména smogem. Samozřejmě platí pravidlo, že na noc se kompletně odlíčíme, aby pleť alespoň ve spánku mohla „dýchat.“ Denní používání make-upu však rozhodně kůži neškodí.

Co říci závěrem. Statisíce korun utracených za značkovou kosmetiku vám může být nanic v případě, že zdravý životní styl je vám cizí, spánek skoro neznáte a nejvěrnější kamarádkou je vám krabička cigaret.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *