Co přineslo Met Gala 2024?

Napsal

V pondělí 6. května 2024 se uskutečnilo tradiční Met Gala, k němuž se každoročně upírá nejen pozornost milovníků módy. Co vše se na letošním ročníku odehrálo a kdo přišel v nejvýraznější róbě?

Co přineslo Met Gala 2024?

Kdy se koná Met Gala?

První květnové pondělí je každoročně zasvěceno plesu v budově Metropolitního muzea v New Yorku. O to, co se během něj děje, se nejeví tolik zájmu jako o to, v jakých šatech jednotliví hosté dorazí. Focení na schodech této slavné newyorské budovy je totiž to, o čem se v následujících dnech baví celý svět. Pojďme si proto zmínit ty nejzajímavější róby, ale i několik dalších informací, které jste o této akci možná nevěděli.

Téma letošního ročníku

Každé Met Gala má své téma. To letošní znělo: Šípková Růženka: Probuzení módy. Bylo tedy jasné, že ústředním motivem většiny rób budou květiny. Kolik celebrit ale skutečně přišlo v oděvu, jehož součástí byly květiny a které toto téma pojaly po svém?

Nejdůležitější žena večera

Každý, kdo se o módní svět alespoň trochu zajímá, určitě zná jméno Anna Wintour. Jedná se totiž o jednu z nejvýznamnějších žen v módním průmyslu vůbec. Anna Wintour je šéfredaktorkou amerického Vogue a je to právě ona, kdo má na starost seznam hostů na Met Gala. Dostanete-li pozvánku od této královny módy, patříte k hrstce vyvolených. Co si na letošní ročník benefiční akce vzala na sebe? Dlouhé bílé šaty, přes které si oblékla sametový kabátek s květinovými dekoracemi Loewe.

Zendaya

Ve spojitosti s letošním Met Gala se hodně hovoří také o Zendaye. Ta předvedla hned dva oslnivé modely. Ten první z nich byl od Maison Margiela a hlavu ji odzobil klobouček od Stephena Jonese. Druhý model vytvořil sice stejný návrhář jako ten první, ovšem pro Givenchy a opět nechyběla pokrývka hlavy. Ta ovšem poutala více pozornost, protože se jednalo o rozkvetlý klobouk, jenž měl skutečně podobu velké kytice.

Katy Perry

Pozornost na sebe upoutala i Katy Perry, což je pozoruhodné zejména proto, že se na letošní Met Gala vůbec nedostavila. Na svůj instagramový profil ale nahrála sérii fotografií vytvořených s pomocí AI. Několik fanoušků fotografiím uvěřilo a myslelo si, že jejich oblíbená zpěvačka se na slavnostním koberci skutečně objevila. Aby ovšem nedošlo k žádným konspiracím, doplnila fotografie o komentář, ve kterérm vysvětlovala, že se kvůli práci na letošní Met Gala nedostavila.

Doja Cat

Na Met Gala nebyla nouze ani o outfity, které vyvolávají otázky a poutají pozornost. Nástupu před lačnící fotografy se nebála rapperka Doja Cat, jež se dostavila v dlouhé bílé róbě. To by samozřejmě nebylo nic zvláštního, protože oversized oblečení je nyní v módě. Jenže Doja Cat se chtěla pravděpodobně stát středem pozornosti. Její bílá róba totiž byla mokrá, a tím pádem i průhledná. Vypadlo to tedy tak, že právě opustila sprchu a oblékla si na sebe to první co měla po ruce. Iluzi opuštění sprchy doplňovalo také líčení, které imitovalo rozteklou řasenku.

Svůj outfit obhájila slovy, že vsadila na bavlnu, tedy tu vůbec nejužívanější květinu vůbec. A rovněž vsadila na nesmrtelnost, protože bílá trika jsou skutečně nadčasová a má je v šatníku každý. Jejímu kontroverznímu looku přecházel outfit tvořený pouze dvěma bílými ručníky. Jeden měla uvázaný kolem těla a druhý jako turban na hlavě. Tyto dva outfity se tedy dokonale doplňovaly a Doja Cat měla jistotu, že se o ní bude hodně mluvit.

Na slavnostní večer se samozřejmě dostavily i další celebrity. Modelka Emily Ratajkowski dorazila v odvážném modelu, stejně tak i zpěvačka Rita Ora. Ve výrazné růžové róbě přišla herečka Jessica Biel a pozornost na sebe samozřejmě strhly i Kardashianovy. Který outfit se na letošním ročníku Met Gala líbil nejvíce vám?

Zdroj textu: www.marieclaire.co.uk, www.harpersbazaar.com, www.vogue.com
Zdroj foto: www.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *