Co je mindful beauty? Jak sebepéče a meditace ovlivňují vaše vnímání krásy

Napsal

Anglický termín „mindful beauty“ by se dal volně do češtiny přeložit jako dbalá či vědomá krása. Někdy nevnímáme svou krásu a nevěnujeme svému tělu tolik péče, kolik si zaslouží. To je třeba změnit – spojení techniky mindfulness, meditace a péče o sebe dokáže podpořit celkovou pohodu a zlepšit to, jak se vnímáme.

Co je mindful beauty?

Principy mindful beauty

Mindfulness se uplatňuje v různých oblastech našeho života. Jde v podstatě o všímavost – cílem je vědomě se zaměřit na to, co se v daný okamžik děje. Ideálně byste měli přijmout to dobré i to špatné.

Mindful beauty podporuje tento přístup v oblasti kosmetiky. Může se stát součástí každodenní péče o sebe. Může jít například o uvědomělé vybírání kosmetických produktů či pozornou aplikaci kosmetiky – jak se přitom cítíte, jaký je váš postup a cíl?

Meditace, mindfulness a krása

Je důležité naučit se o sebe pečovat, vyhradit si chvilku pro sebe a nedělat to jen tak z povinnosti. Celkově vám může pomoci také meditace. Jde o formu relaxace, která snižuje stres a zlepšuje kvalitu spánku. I to může mít pozitivní vliv na stav pleti a váš celkový vzhled.

S pravidelnou meditací zvládnete zlepšit prokrvení pleti a omezíte známky stárnutí. Základem je totiž cítit se lépe – zbavit se každodenního stresu a naučit se odpočívat. I to totiž výrazně ovlivňuje, jak nám je a jak vypadáme.

Relaxační techniky

Meditace může být poměrně jednoduchá. Nabízí se různé relaxační techniky, které vám uleví. Jednou z nich je dechové cvičení. Jednou denně si vyhraďte pár minut, během kterých se zhluboka nadechnete do plných plic. Existují různé techniky, méně či více náročné – představují efektivní způsob, jak si ulevit od stresu.

Kromě toho ale můžete vyzkoušet i meditační cvičení zaměřené na uvolnění obličejových svalů. Oblíbená je obličejová jóga, při které uvolníte napětí i svaly. S dosažením vašich cílů vám může pomoci i vizualizace – pokud si svůj cíl konkrétně představíte, bude se vám ho snáze dosahovat.

Díky relaxaci můžete zlepšit svou náladu a cítit se ve svém těle lépe. Mění způsob, jakým vnímáme sami sebe. Kromě toho také minimalizují stres a jeho negativní dopady na pleť, jako je akné nebo předčasné stárnutí.

Mindful rutina

Součástí mindful beauty jsou určité rituály, které vám pomohou více vnímat daný okamžik. Jedním ze způsobů, jak můžete tyto principy začlenit do péče o sebe, je vědomé vnímání textury a vůně produktů. Věnujte pozornost těmto vjemům, kosmetiku aplikujte s plnou pozorností.

Kromě toho je důležité zvolit kvalitní a vhodné produkty. Ty by měly respektovat potřeby vaší pleti, pečovat o ni a zkrášlovat ji. Jde o způsob, jak podpořit pozitivní vztah ke svému tělu.

Pokud se naučíte žít v daném okamžiku, aniž byste ho kritizovali a hodnotili, můžete se lépe naučit vnímat svou vnitřní i vnější krásu. Mindfulness nás učí přijmout se a omezit negativní sebehodnocení. Nabízí celistvý pohled na krásu – jde o něco hlubšího než jen vzhled.

Mindful beauty vám může pomoci vytvořit pozitivní sebeobraz. Omezit předsudky o sobě, rozvíjet sebelásku a s tím i podpořit sebevědomí. Právě to ovlivňuje vnímání krásy. Nikdo z nás není dokonalý, proto je třeba přijmout se jako celek a naučit se hledat to krásné.

Pokud se naučíte vnímat jednotlivé okamžiky a najít si v nich kouzlo, objevíte také způsob, jak dosáhnout harmonie mezi tělesnou a duševní pohodou. Vyzkoušejte některé z těchto praktik, zařaďte je do své rutiny a pozorujte změny, které přinesou. Zpočátku může jít o malé kroky – užijte si vůni oblíbeného krému či jemnost své pleti po sundání masky. Postupem času se naučíte vnímat krásu v každém okamžiku.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *