Chytré termostaty bez nutnosti čtení návodu

Napsal

Termostaty jsou důležitou součástí regulace teploty vašich topných zařízení. I když většina z nás disponuje klasickými tlačítkovými termostaty, existují dnes už takové, které mají dotykový systém. Díky němu je ovládání termostatu značně usnadněno a pochopíte ho i bez nutnosti listování v návodu. Snadno si nastavíte požadovanou teplotu. Pokud se navíc zaměříte o termostaty vyráběné českými společnostmi, zvládnete vše jen se znalostí češtiny.

Termostaty

Termostaty

Vyšší pořizovací cena

Za toto pohodlí, které poskytují dotykové termostaty, si ale budete muset zaplatit. Jejich cena se pohybuje v rozmezí od dvou do čtyř tisíc korun. Termostat ale kupujete na delší dobu, a jestliže chcete regulovat teplotu, zvládnete to snadno. Už si nemusíte pamatovat, kam jste uskladnili papírový návod k obsluze. Pokud ale toužíte po klasickém prostorovém termostatu s tlačítky, není to problém. Jeho cena se pohybuje obvykle do jednoho tisíce korun. Levně se dá pořídit třeba na Infraobchod.cz.

Co všechno dotykový termostat umí?

Jednou z vedlejších, ale pro nás velice příjemnou funkcí, je nastavení barevného pozadí termostatu. Můžete si zvolit svou oblíbenou barvu nebo barvu podsvícení sjednotit se svým interiérem. Mnohem užitečnější funkcí je ale volba z několika přednastavených programů či volba uživatelského programu, díky kterému se teplota může měnit klidně i několikrát za den automaticky. Jedete-li na dovolenou, je řada dotykových termostatů vybavená taktéž tímto režimem.

Zásuvkové termostaty

Tyto termostaty stojí většinou do jednoho tisíce korun a fungují jednoduše tak, že je zasunete do zásuvky. Jejich funkce je oproti „chytrým“ dotykovým termostatům omezená – v průběhu dne vám například umožní změnit teplotu jen dvakrát. Jeho výhodou je to, že jej prostě zapojíte do zásuvky a můžete začít používat. Když ho nepotřebujete, můžete ho trvale vypnout prostřednictvím funkce OFF.

Autorizovaný výrobce Fenix

Společnost FENIX GROUP, a.s. nabízí termostaty, které se přizpůsobí vašim požadavkům. Jedná se o termostaty drátové i bezdrátové, ale taktéž o termostaty zasuvkové. Dále pak můžete najít také termostaty s přenosem dat přes GSM a Wifi, centrální řídící jednotky. Tím je regulace teploty značně usnadněna a zpřístupněna uživateli v co největším pohodlí.

Když hledáte kvalitu

Pokud tedy hledáte řešení, které vás nebude stát moc, ale přesto bude účinné a kvalitní, obraťte se na tradičního českého výrobce. Tím je společnosti FENIX GROUP, a.s., která působí nejen na českém trhu již od roku 1990. Od svého založení až do dnešního dne se jedná o ryze českou společnost bez zahraniční účasti. Jedná se o největšího producenta elektrických topných systémů v České republice a významného dodavatele těchto systémů do 40 zemí světa, které se nachází na čtyřech světových kontinentech.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *