Chyby, které děláte při používání opalovacího krému

Napsal

Spotřeba opalovacího krému v horkých letních měsících je skutečně enormní a to nejen díky tomu, že se jím ve svém vlastním zájmu mažeme od hlavy až k patě, ale i kvůli tomu, že při jeho používání děláme celou řadu chyb. Ano, čtete správně. I při používání opalovacího krému můžete udělat několik chyb, přičemž některé z nich mají vliv na vaší peněženku a jiné naopak mohou mít následky na vaše zdraví.

Opalovací krém, potažmo jakýkoli přípravek na opalování, ať už to bude olej, sprej nebo mléko, je v létě jednoznačně must have no. 1! Bez tohoto pomocníka byste neměli vycházet na sluníčko, zároveň je to jedna z nejdůležitějších položek, které si s sebou musíte zabalit na dovolenou. Teď už si ale pojďme říci, čím při jeho používání chybujete.

I při používání opalovacího krému můžete udělat chyby

Zní to možná bláznivě, možná tomu nechcete věřit, ale je to tak. I při tak banální věci, jakou je používání opalovacího krému, se můžete dopustit hned několika chyb. V následujících řádcích si je společně představíme a kdo ví, možná i vy si budete muset sáhnout do svědomí, zda jste se stejných přešlapů nedopouštěli taky.

  • Prošlý krém? Nevadí, to ještě domažu!

    Každému z nás se někdy stalo, že měl doma výrobek s prošlou lhůtou. Zatímco u některých věcí nás ani nenapadne, abychom je dále používali a dané produkty tak letí do koše, v případě opalovacího krému už tak razantní nejsme. Možná jste si i vy někdy řekli, že ho přece nevyhodíte. Proč by taky, vždyť funguje pořád stejně, no ne? Pravda je ale taková, že opalovací krémy s prošlo lhůtou už neposkytují tak vysokou ochranu a vy tak jejich používáním riskujete, že se na sluníčku spálíte.

  • Namazat se ještě před odchodem z domu? To ne, stačí to až na dece!

    Další chyba, které se spousta lidí dopouští, je ta, že na sebe opalovací krém nebo jiný přípravek na opalování nenanáší s dostatečným předstihem. Obecně platí, že byste se jím měli namazat minimálně 15 minut před tím, než vylezete na sluníčko. Jakmile si řeknete, že se namažete až na dece, protože to ničemu nevadí, opět riskujete, že se spálíte, protože v prvních minutách nebudete před ostrými slunečními paprsky chráněni.

  • Menší nebo větší vrstvu? Raději méně, ať mi déle vydrží!

    Mezi přešlapy na našem seznamu rozhodně nesmí chybět množství používaného opalovacího krému. Možná i vy patříte k lidem, kteří ho na sebe nanesou jen velmi malé množství, protože chcete, aby vám vydržel co možná nejdéle. Jenže pozor, šetření v tomto případě není na místě. Pokud si na pokožku nenanesete dostatečnou vrstvu, nebudete ochráněni před škodlivým UV zářením ani před slunečními paprsky.

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *