Chaga a její vzrůstající obliba

Výtažky z hub se využívají především k pozitivnímu účinku na metabolismus a imunitní systém.

Houba chaga je využívaná v lidovém léčitelství, její odborný název je inonitus obliquus a je parazitickou houbou, která roste na břízách. Roste hlavně v severní Evropě, ve Finsku, ale také v Rusku.

Jako většina léčivých hub byla i houba čaga lidmi vždy uznávána jako „dar od Boha“. V asijských zemích jde o uznávaný přírodní prostředek k udržení dobrého zdraví. Jde tedy především o posílení imunitního systému – z pohledu tradiční čínské medicíny jde o životně důležitý zdroj energie. V Rusku se používá více než 400 let a na Sibiři byla čaga vždy považovaná za tajemství dlouhého života. Ve starých čínských textech má čaga sibiřská tisíciletou tradici.

Příznivé vlastnosti houby chaga

Tato houba s českým názvem rezavec šikmý obsahuje velké množství sterolů, molekul, které jsou podobné steroidům, ale působí naprosto přirozeným a prospěšným způsobem pro zdraví.

Hlavní steroly obsažené v čaga houbě jsou: anosterol, betulin, lupeolo a inotidiol.

Když jsou tyto látky dodány do organismu, způsobují pocit fyzické síly, srovnatelné s pocitem při silovém tréningu.

Právě kvůli drsnému prostředí, kde sibiřská čaga roste, jsou houby vybaveny skvělými ochrannými látkami, které v sobě vyvíjejí, aby se chránily. Jde o enzymy, antioxidanty a antibiotické látky. Chaga je také „lapačem“ toxických látek a v těle působí jako magnet na škodliviny.

Pokud houba roste ve zdravé, nekontaminované půdě, stává se skutečným všelékem pro zdraví. Lze ji použít preventivně, ale také tehdy, když je organismus vyčerpaný například po namáhavém fyzickém výkonu nebo po prodělané nemoci v období rekonvalescence. Díky obsahu vitamínu D je vhodná jako prevence proti osteoporóze. Kyselina betulinová je zase pomocníkem na kožní problémy.

A jaká je běžně za čagu cena? Vzhledem k tomu, že k přípravě nápoje stačí 1 čajová lžička prášku na šálek horké vody, není cena nijak přemrštěná. Nápoj si lze osladit třeba medem nebo stévií.

Na www.seolight.cz si tedy můžete pořídit veškeré články a texty, které potřebujete, námi nabízený copywriting zaručeně nikoho z našich klientů nezklame.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *