Pracující maminky aneb byznys kvete i z domu

Existuje spousta maminek, které stihnou rozdělit už tak vzácný čas mezi manžela, děti, domácnost a ještě i práci. Kde na to některé ženy berou kuráž, je mi záhadou. Proto jsem neváhala oslovit paní Radku Lochmanovou, která žije v Anglii a pustila se do mezinárodního podnikání. To vyžaduje nejen čas, kuráž, ale předně sebedisciplínu i plánování.

Radko, můžeš čtenářům prozradit, čemu se vlastně věnuješ? Já vím, že se to týká zdravého životního stylu a hubnutí. Přesto bych byla ráda, kdybys nám to vysvětlila blíže.

Určitě a ráda se pokusím svou práci přiblížit vašim čtenářkám. Jsem profesionální network marketer s firmou Forever Living. Jedná se o tolik proklínaný MLM, přičemž se jedná o víceúrovňovou společnost. Jak jsi sama nakousla, jedná se o výrobky zahrnující krásu, fitness a zdraví. Prakticky, když přeskočím všechna superlativa společnosti, tak nabízím lidem příležitost vést zdravější a bohatší život. Pečuji o své stálé zákazníky a občas přibude i nový. Mimo to přibírám do týmu nové zájemce a pomáhám začínajícím distributorům.

Co tě vůbec vedlo k tomu, že ses rozhodla pro tuto práci? Jak dlouho se tomu už věnuješ?

Tohle je konečně otázka, která se mi líbí a na kterou mohu bez váhání odpovědět. Než jsem začala s touto práci – a teď pozor! To bude určitě mnoho lidí zajímat, pracovala jsem, jako dozorkyně v mužské věznici s nejvyšší ostrahou. Přiznám se, že jsem tuto práci milovala, měla jsem spousty peněz a poznala mnoho nových lidí. Nejen ty za mřížemi. Změna však u mě nastartovala, když jsem otěhotněla a představa, že se mám do tohoto prostředí zločinu vrátit, mi už nedělala dobře na duši.

Drásalo mi srdce vodit dítě do školky a platit za něco, co má ve skutečnosti dělat jen máma. Chtěla jsem být maminkou na plný úvazek, ale nepřipravit přitom rodinný rozpočet o finance. Ze začátku se mi mnoho lidí vysmívalo, že to přece nejde mít všechno. Já jsem ze svého standardu však nemínila uhnout ani o píď. Nebylo a není to lehké. Rozhodně nikomu pečená holoubátka bez vlastního přičinění do úst nelítají.

Máš poměrně malé děti a takové podnikání, ač pracuješ z domu, dá určitě zabrat. Jak poctivě rozděluješ čas mezi svou rodinu a práci? Vím, že poslední dobou ti byznys docela kvete a určitě ne sám do sebe.

Jednoduché to rozhodně není, ale když má člověk důvod a motivaci, tak je možné všechno. Nemám čas na výmluvy, proč něco nejde. Místo toho zkouším způsoby, jak to udělat lze. Mimo dětí a manžela máme ještě i zvířata. Konkrétně psa a koně. Rozhodně nemohu říci, že bych měla den delší, než mají ostatní. Ale pokud se naučíte předem plánovat tak je možné skloubit rodinu, práci i zábavu dohromady. Nejsem typ člověka, který používá rodinu, jako výmluvu, že mu už nezbývá čas na nic jiného. Jsem pánem svého času a strůjcem svého štěstí. Existují věci, které za vás nikdo nikdy neudělá.

Děkujeme paní Radce Lochmanové za rozhovor, přejeme mnoho spokojených zákazníku a rozkvétající byznys. 

Share

Když dojde na to popsat druhé lidi, jde nám to velmi snadno. Ovšem pokud má člověk popsat sám sebe je to složitější. Začnu tedy tím nejzákladnějším. Jmenuji se Gabriela a jsem 72 ročník, takže už něco pamatuji :) Největším žroutem mého času je psaní článků a já jsem za to moc ráda. Pořád je toho spousta, co se člověk může učit. Mimo jiné si snažím vymezit čas pro sport a ruční tvorbu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *