Triky na čištění sprchového koutu

Napsal

Nebudeme si lhát, každý z nás si chce úklid co nejvíc zjednodušit. Nikoho nebaví dlouhé minuty něco drhnout, aby to bylo konečně čisté. Snad ještě víc, než kde jinde, to platí v koupelně. A tak se snažíme najít nějaké triky na čištění sprchového koutu, vany i toalety, protože právě čistota v koupelně vypovídá o tom, jaké jsme hospodyňky.

Aby byl sprchový kout zářivě čistý, potřebujeme prostředky běžně dostupné, často je míváte v domácnosti k jinému účelu. S triky, které vám dnes přinášíme, budete mít za chvíli koupelnu čistou.

Zaschlé kapky na sprchovém koutu

Může za to tvrdá voda, že se na stěnách sprchového koutu objevují zašedlé flíčky po kapkách vody. Jedním z nejjednodušších a přitom vysoce účinných postupů na odstranění zaschlých kapek a vodního kamene z dlaždiček i dveří sprchového koutu je použití citronu nebo klasického octa. Stačí citronovou šťávu nebo ohřátý ocet nalít do rozprašovače, postříkat dlaždice a setřít měkkým hadříkem.

Druhá varianta je smíchat ocet s vodou a s jedlou sodu. Směs opět nastříkáte na stěny rozprašovačem, necháte asi 15 minut působit a opláchnete horkou vodou. Méně znečištěná místa můžete potřít půlkou citronu, posypat sodou nebo práškem do pečiva a po chvíli setřít.

Spáry a kohoutky

Jedlá soda i prášek do pečiva vám pomůže vyčistit také spáry mezi dlaždičkami ve sprchovém koutu. Kromě nečistoty se tam můžou zachytit také spóry plísní a soda působí jako dezinfekce. Smíchejte sodu s troškou vody na kaši a tu naneste na spáry. Asi po 15 minutách je měkkým kartáčem nebo hrubší stranou houby dočistěte.

K odstranění usazenin z nerezových sprchových hlavic a kohoutků nejen ve sprchovém koutě se hodí starý zubní kartáček a běžná zubní pasta. Kartáčkem naneste pastu do všech míst a nechte chvíli působit. Potom spláchněte horkou vodou. Tento postup ale nepoužívejte na mosazné nebo dokonce zlaté povrchy.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *