Trendy v bydlení – jaké barvy stěn jsou in

V letošním roce převládá snaha zútulnit si své domovy, co jen to jde, protože po událostech loňského roku nikdo neví, kolik času bude muset doma trávit. S proměnami obydlí začal asi každý. A protože si potřebujeme do každodenního žití přidat trochu optimismu, ideální je začít barvami. 

Nejjednodušší a nejrychlejší proměna interiéru je vymalování. Stačí nakoupit barvy, odtáhnout nábytek od stěn a začít si domov proměňovat. A jaké barvy na zdech jsou letošními trendy? 

Žlutá a šedá – spolu nebo každá zvlášť 

Kdo se zajímá o barevné trendy ví, že každý rok vyhlašují různé společnosti své barvy roku, přičemž hlavní slovo mívá tradičně Pantone Color Institute. A není tajemstvím, že pro letošní rok vybrali pánové z této společnosti barvy šedou (Ultimate Gray) a žlutou (Illuminating) v její zářivé verzi. Pokud tyto dvě barvy skombinujete, ocitnete se v prostředí plném harmonie a optimismu. Šedá barva oblázků dodá interiéru pocit ukotvení, jistoty, zářivě žlutá sílu slunce a naděje. 

Přivítejte retro barvy

Už nástup žluté do interiéru je nostalgickým návratem zpět do 60. a 70 let, kdy byl svět ještě v pořádku a všude vládlo hippie. Ale žlutou to nekončí, dalšími retro trendy je oranžová, tyrkysová či akvamarínová. Záleží jen na vás, jestli chcete interiér vymalovat teplými barvami, nebo se vám spíš hodí chladnější tóny blankytně modré oblohy či modrozelené barvy mořské hladiny. Kromě vkusu je pochopitelně nutné zohlednit, jaký pokoj chcete vymalovat a na kterou světovou stranu je situován. Tradičně severní místnosti vyžadují teplé tóny, se studenými je třeba zacházet opatrně. Ovšem nic vám nebrání je kombinovat.

Hit letošního roku – zelená

Letošní královnou roku v interiérových barvách je rozhodně zelená. Zatímco v obývacím pokoji půjde o matnější pastelovou variantu, šedozelenou nebo již zmíněnou modrozelenou, do kuchyně vpusťte smaragdovou a tmavě zelenou. V kombinaci s bílým nábytkem (případně světle šedým) bude vaše kuchyně naprosto nepřekonatelná.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *