Toužíte po moderní domácnosti? Vyzkoušejte tyto novinky

Napsal

Moderní domácnost se dnes zařizuje s ohledem na maximální pohodlí, včetně rychlého a nenáročného procesu odbavení domácích prací. to je jeden z důvodů, proč vznikla například chytrá domácnost. Smart domácnost je založena na jejím ovládání prostřednictvím aplikace v počítači nebo rovnou v telefonu na řízení na dálku. Nicméně ne každá moderní domácnost musí být nutně až tak digitalizovaná.

Možná stačí pro začátek začít s užitečnými multifunkčními spotřebiči, kterých se v poslední době urodilo opravdu hodně. S některými novinkami pro domácnost vás seznámíme blíž. 

Užitečné novinky do moderní domácnosti

Představte si to: přijdete domů z práce, zapnete pračku, naplníte multifunkční hrnec a natáhnete se na gauč, abyste nepřekáželi robotickému vysavači v práci. Vlastně ještě lépe: před odchodem do práce nastavíte časy, kdy má být vše hotovo, takže ve chvíli, kdy přijdete z práce máte vypráno, uklizeno i uvařeno.

Parní pračka

Automatické pračky s nastavitelným časovačem samozřejmě nejsou žádnou novinkou. Když už pračka do moderní domácnosti, tak to rozhodně musí být parní pračka. Parní pračky jsou k prádlu šetrnější, nemusíte se bát je použít ani na jemné materiály. Díky vysoké teplotě zahřeje pára vnitřek bubnu rychleji než voda a praní je tak kratší a energeticky úspornější. Vysoká teplota páry s sebou navíc spolehlivě odstraní různé bakterie a alergeny. Prádlo vyprané v parní pračce se navíc snadněji žehlí.

Robotický vysavač s mopem

Samostatné robotické vysavače se objevily už před několika lety. Dokázaly vysát rovnou plochu bez překážek a dyl se načasovat, aby uklízely, když nejste doma. Pak přišly na řadu vysavače, u nichž jste mohli přepnout na funkci “mopování” a robot projel podlahu ještě jednou a tentokrát ji vytřel. Jenže technologie jsou zase o něco dál, takže dnes si můžete pořídit robotický vysavač, který vysává a mopuje zároveň. Pro vás to znamená méně spotřebované energie i času na úklid.

Multifunkční hrnec

Multifunkční hrnec je v poslední době tou nejužitečnější pomůcku pro kuchyň. Po samostatných tlakových hrncích, pomalých hrncích, fritézách, rýžovarech, jogurtovačích a dalších vychytávkách pro vaření se objevil jeden hrnec, který umí všechno tohle a ještě mnohem víc. Stačí si jen ujasnit, které funkce využijete a podle toho koupit hrnec s 8, 14 i více různými aktivitami.

Share