Robotický vysavač – jak vybrat ten správný

Napsal

Robotický vysavač je dalším z oblíbených pomocníků v domácnosti, který jsme si rychle oblíbili. Je tak pohodlné přijít domů z práce a mít vyluxováno. Ale vybrat si ten správný je docela oříšek, protože nabídka je dost široká a rozdíly mezi jednotlivými modely veliké.

Abyste robotický vysavač efektivně využili, vybírejte pečlivě. Pak stačí jen správně ho naprogramovat a on už si s úklidem poradí. Na co se při výběru zaměřit, vám poradíme.

Parametry pro výběr robotického vysavače

Když už si chceme pořídit robotický vysavač, jistě nás zajímá hlavně to, jak kvalitně bude uklízet. Především tedy jaké podlahy je schopný uklidit a kolik metrů čtverečních zvládne na jedno nabití. Chcete jen vysávat nebo si raději pořídíte vysavač s mopem a necháte ho i vytírat? A jestli chcete opravdu uklidit efektivně, měl by váš nový pomocník mít navigaci. 

Robotický vysavač s navigací vysává kratší dobu, ale za to efektivně, protože se pohybuje systematicky. Nejdříve si prostor zmapuje a poté si vyhodnotí ideální trasu čištění. Nenaráží do překážek, nepadá ze schodů a spolehlivě uklidí až 99 % místnosti. 

Co je ještě dobré vědět než si vyberete robotický vysavač

Pravděpodobně při výběru robotického vysavače sledujete také výkon přístroje. A možná vás odrazuje, že většina mají ty robotické mají nižší výkon, než mají ty klasické. Jenže robotický vysavač nemusí přenášet prach přes hadici, takže mu nižší výkon stačí.

Když už jsme u technických věcí, měli byste si všímat poměru doby nabíjení a doby provozu vysavače. Čím nižší tento poměr je, tím vyšší je kapacita baterie.

Ještě bychom se měli zaměřit na ovládání robotického vysavače. V zásadě jsou tři způsoby ovládání:

  • jedním tlačítkem na přístroji
  • dálkovým ovladačem 
  • mobilní aplikací

Je dobré si promyslet, jaké ovládání skutečně potřebujete. Mobilní aplikace například potřebuje k používání wi-fi připojenou k internetu. Počítejte také s tím, že aplikace po vás bude chtít přístup k interním datům v telefonu. Přitom kvalita úklidu se nemění, ať už zvolíte jakoukoliv formu ovládání.

 

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.