Jak vyzrát na mravence

Napsal

Možná se vám stalo, že s jarem jste ve vaši domácnosti objevili kolonii mravenců, kteří pátrají po potravě a dostatku tepla. S nimi přichází otázka, jak se těchto nevítaných spolubydlících zbavit. 

Mravence lákají potraviny, které jsou snadno dostupné, například položené na kuchyňské lince, drobky pečiva či nezabalené potraviny ve skříních. Stejně jako u ostatního hmyzu, je proti mravencům nejúčinnější prevence, tedy skladování potravin zabalených a mimo jejich dosah. Pokud jste tuto prevenci podcenili, je čas vyhlásit mravencům válku.

Nemusíte je hubit, můžete je jen vyhnat

Metod, jak se mravenců zbavit je mnoho a nejúčinnější bude jejich kombinace. Pokud se jich chcete zbavit definitivně, musíte usmrtit královnu nebo zlikvidovat jejich hnízdo. K tomu existují účinné pasti na mravence. Jestli vám stačí jen je vyhnat ze svého obydlí, zkuste některé odpuzovače.

Odpuzovače ze surovin, které máte doma

Pokud hned nechcete používat chemické látky můžete začít přírodní cestou. Citronová šťáva, skořice, máta peprná, hřebíček, ocet a sůl jsou správnými pomocníky v boji proti hmyzu. Citronovou šťávu postříkejte okolí otvorů, kterými se k vám mravenci dostávají. Zmate to jejich smysly. To samé platí pro skořici, mátu, sůl i hřebíček.  Podobně by měla působit i pálivá paprika nebo prášek do pečiva. Pokud nemáte v místnostech koberce, doporučuje se podlahy vytřít octovou vodou. Ocet má pro mravence velmi nepříjemný zápach.

Pasti

Pokud se nemůžete zbavit kolonií mravenců pomocí surovin, které máte doma, vytvořte si past z kyseliny borité. Mravenci se tímto bílým práškem otráví a zemřou. Vyhněte se použití v oblastech, kde by s ním mohly přijít do kontaktu vaše děti nebo domácí zvířata.

Past můžete vytvořit například nasypáním trochu kyseliny borité do malé nádobky a a tu pak dát na místo, kudy mravenci prochází. Jed mravence přiláká svou vůní. Mravenci nanosí jednotlivé krystalky jedu do hnízda a to tak celé vyhubí.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *