Jak vybrat zahradní nábytek

Napsal

Máte rádi večerní posezení na zahradě v letních dnech, sami při sklence vína nebo s přáteli u dobrého jídla? Podle toho, jak často a k jakému účelu zahradní nábytek používáte, vybírat na základě svých očekávání. Přece jen jde o vaše pohodlí, o váš odpočinek.

Další důvodem, proč vybírat pečlivě, je fakt, že je to poměrně velká dlouhodobá investice. Jistě se vám proto bude hodit pár rad, podle čeho zahradní nábytek správně vybrat. Rozhodně byste neměli podlehnout reklamě na příliš levné zahradní sestavy, které vám vydrží sotva jednu sezónu. Nemusíte ale vybírat ani to nejdražší, vysoká cena není vždycky zárukou vysoké kvality.

Materiál a umístění

Zahradní nábytek se vyrábí z kovu, dřeva, pravého či umělého ratanu i z plastu. Materiál je nejlepší vybírat podle toho, kde bude nábytek během sezóny stát. V případě, že ho budete mít pod pergolou či pod střechou, je možností mnoho, nemusíte se obávat pořídit si nábytek z přírodních materiálů jako je bambus či přírodní ratan. Přece jen se ovšem doporučuje nábytek zakrývat a po sezóně uklidit na suché místo.

Jestliže nemáte terasu zastřešenou, je vhodné myslet na odolnější materiál, který vydrží změny počasí a nezničí ho hned první déšť. V poslední letech je velice oblíbený umělý ratan, který je dost odolný a udělá stejnou parádu, jako ratan přírodní. Stejně tak vám poslouží odolné kovové sestavy i klasický dřevěný nábytek.

Zahradní sestavy se pořizují i na balkon nebo lodžii, liší se jen velikostí. V případě materiálu si lidé nejčastěji pořizují nábytek kovový nebo z umělého ratanu, takový lépe odolá změnám počasí.

Jednoduchá péče

I na nutnou péči byste měli myslet, když vybíráte novou zahradní sestavu. Údržba by neměla být nijak náročná, proto vybírejte nábytek lehce omyvatelný, případně takový, jemuž postačí otření vlhkým hadrem. Vyvarujete se zbytečným záhybům a detailům, kde se nejčastěji nečistoty usazují.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *