Jak vybrat kuchyňský robot

Napsal

Kuchyňský robot je opravdu velmi užitečným pomocníkem a pokud si vyberete ten správný, už se bez něj neobejdete. Je ale těžké obecně radit, jak vybrat kuchyňský robot, když každá máme jiné potřeby a nároky. Zaměříme se tedy na kritéria, která je dobré při výběru zohlednit.

Je běžným jevem, že si pořídíme kuchyňský robot, ale po počáteční euforii je uklizen někam do spodní skříňky a než bychom ho vyndali, použijeme tyčový mixér, mechanické struhadlo a maso koupíme už mleté. Je to velká škoda, nicméně vždy vyhraje pohodlnost. Proto první aspekt, který by měl při výběru robota sehrát roli (asi zásadní), je najít mu na pracovní ploše stálé místo, aby byl pořád po ruce. Pokud pro něj takové místo nemáte, je pravděpodobné, že zapadne do skříňky a vyndáte ho jen sporadicky.

Kuchyňský robot vybírejte podle funkcí

Právě funkce a jejich počet rozlišuje jednotlivé modely robotů. Jestliže vaříte pro velkou rodinu a navíc často a kreativně, nejspíš využijete některý z robotů s téměř profesionálním vybavením. Pro nás ostatní postačí takový pomocník, který:

  • šlehá
  • hněte
  • mixuje
  • seká a krájí
  • strouhá
  • mele maso (ideálně v několika stupních hrubosti)
  • případně ještě lisuje citrusy nebo odšťavňuje veškeré ovoce i zeleninu

Jestliže si pořídíte kuchyňského robota s těmito funkcemi, můžete se zbavit spousty zbytečností, které v kuchyni zabírají místo.

Na čem ještě záleží

Jistě je důležité vědět, jaký příkon a výkon tyhle elektrické hračky mají. Získáte tak určitou představu o tom, kolik energie pro svou práci potřebují a taky kolik toho zvládnou. Většina hospodyněk ale pravděpodobně přemýšlí nad tím, jak složitá je údržba a čištění, jestli se jednotlivé části mohou mýt v myčce na nádobí, jak bohaté má robot příslušenství v základní ceně a jestli to bude kam poskládat. Takže se hodí i nějaký držák nebo pořadač, kde je příslušenství přehledně k dispozici. Pro maminky s menšími dětmi je zásadní také bezpečnost, hlavně dětská pojistka.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.