Interiér v luxusu: Hitem letošní sezóny je kurkumová

Napsal

Když se řekne kurkuma, zřejmě si vybavíme spíše koření. Je typické svou sytě žlutou barvou, přičemž právě tento odstín si získal své místo v interiérech. Jedná se o velmi moderní barvu, která rozzáří vaši domácnost.

Zvýraznění detailů

Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi výraznou barvu, nejprve je dobré používat ji s mírou. Oblíbená je hlavně pro vytvoření kontrastu, vybírejte proto menší prvky, kterými rozzáříte interiér. Může se jednat o drobné dekorace, stylové architektonické kousky. Jestliže vás tato barva láká, můžete jí vymalovat také část místnosti – třeba svůj čtecí kousek, či jednu stěnu v některé z místností.

Správný nábytek

Pokud toužíte po opravdu stylovém interiéru, který upoutá pohled každého, pak zvolte nábytek v kurkumové barvě. Zvolit můžete třeba pohovku či křeslo. V kombinaci s tmavšími neutrálními odstíny jako je například hnědá, která je tuto sezónu také velmi populární, vytváří výrazné kombo, které rozzáří celou místnost. Tmavé odstíny žluté vytváří komfortní atmosféru, ve které se budete cítit skvěle.

Hlavně s citem

S takto výraznou barvou je třeba pracovat opatrně. Vystačí si jako samostatná barva, která se skvěle páruje s dalšími neutrálními odstíny. Stěží ji však lze zkombinovat, pokud už v interiéru máte více výrazných barev. Pro vytvoření vyváženého prostoru to proto s barvami nepřehánějte.

Zpočátku můžete začít s drobnostmi, například kurkumové polštáře, rámečky na fotografie a další nenápadné doplňky. Anebo naopak – kurkumovou můžete natřít jednu či více stěn v místnosti, poté však volte vybavení v nenápadných odstínech, které dají vyniknout právě žlutým odstínům.

Výrazné barvy vypadají v interiéru skvěle, jelikož mají potenciál celý dům rozzářit. Kurkumová má skvělý nádech a vzbuzuje pozitivní emoce, proto ji oceníte zejména v obývacím pokoji. A co zdobí váš interiér?

Zdroj foto: www.pixabay.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *