Čím uklidit koupelnu

Napsal

V koupelně je důležité volit šetrné přípravky, které nepoškodí povrch sanity a neuškodí ani vaší kůži a očím. Pokud chcete být šetrní k přírodě a přistupovat k úklidu ekologicky, existuje mnoho přírodních čističů, které kromě přírody ušetří i vaší peněženku.

Při úklidu je vždy dobré začít shora, tedy otřít vše, na co se chytá prach: odkládací plochy a světla. Nejprve odstraňte prach suchým hadříkem a následně plochy přejeďte hadříkem namočeným ve směsi (1:1) vody a octa.

Vana/sprchový kout/umyvadla

Usazeniny, špína a vodní kámen, to vše vás při úklidu koupelny může potrápit. I v tomto případě bude hlavní roli hrát ocet s vodou (1:1), kterým vše pečlivě omyjete. Sprchovou hadici můžete odmontovat a do směsi octa s vodou ponořit na několik hodin, kvůli veškerým usazeninám, které obsahuje.

Máte sprchový závěs? Prohlédněte si ho pozorně, především ve spodní části bývá špinavý. Drží se ho veškeré bakterie a může se zde tvořit i plíseň. Je na čase jej vyměnit a nebo pořádně vyprat. Sprchové dveře omyjte octem s trochou jedlé sody, nechte hodinu působit a poté opláchněte. Do odpadu nasypte směs jedlé sody a octa a po chvíli spláchněte horkou vodou.

Záchod

Kromě záchodové mísy je důležité pravidelně omývat veškeré jeho skryté záhyby. Na pomoc vám opět přispěchá ocet, který má dezinfekční účinky. Na spodní stranu záchodového prkénka a skvrny na něm použijte směs jedlé sody a vody. Pro čistý vnitřek záchodové mísy ji vysypte hrnkem jedlé sody, kterou nechte působit a následně vydrhněte záchodovou štětkou. Nádobku na záchodovou štětku naplňte horkou vodou smíchanou s mýdlem a nechte odstát, potom vylijte a vypláchněte.

Dlaždičky

Od špíny ve spárách dlaždiček vám pomůže pasta vytvořená z octa a jedlé sody. Pokud se chystáte i na dlaždičky na podlaze, nejprve je vysajte.

I obyčejná kuchyňská sůl může být užitečným pomocníkem při úklidu. Když ji smícháme s citronovou šťávou, stane se z ní doslova čistící bomba, která odstraní i ty téměř neodstranitelné skvrny. Rozpuštěná sůl skvěle vyleští i sklo.

 

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *