5 nejčastějších chyb při zařizování ložnice

Napsal

Když zařizujete ložnici, musíte se soustředit na řadu věcí, především na kvalitu spaní. Dobrý spánek je základem dobrého dne, takže ho není možné podceňovat. Není to ale jen postel, co do ložnice patří.

Při vybavení ložnice řada z nás udělá naprosto nevědomky chyby, které se pak podepíšou na tom, jak se v místnosti cítíte a tak potažmo i jak se vám usíná a vstává. Pšt nejčastějších chyb si vyjmenujeme.

Špatná postel

Může být sebekrásnější  přesto není pro vaše spaní vhodná. Vybírat musíte podle výšky, aby se vám z ní dobře vstávalo (hlavně u seniorů je to nezbytné). Záleží také na její šířce, příliš úzká je pro dva nepohodlná. Zásadní pak je výběr matrace.

Světlo …

V ložnici potřebujete také dostatečný zdroj světla, dvě stíněné lampičky na nočních stolcích nesačí. Představte si, že budete například muset pečovat o partnera v době nemoci. To po tmě opravdu nejde.

… a tma

Bez zatmívacích závěsů nebo rolety se v ložnici neobejdete, zvlášť pokud ji máte směrovanou na východ nebo pracujete na směny. Spát po noční v ložnici, kde na vás vytrvale svítí slunce, je téměř nemožné. A když už jsme u bytového textilu, do ložnce se hodí i koberec. Jednak tlumí zvuky, navíc je stoupnutí bosou nohou na koberec příjemnější než na chladnou podlahu.

Ložnice – skladiště

Ještě stále přetrvává názor, že co se nehodí do obývacího pokoje, nacpe se do ložnice. Takže vedle moderně minimalistického obýváku je přeplněná ložnice, kde nemůžete usnout kvůli pocitu stísněnosti. Vzhledem k tomu, že na ložnici obvykle zbude nejmenší pokojík v bytě, šetřete v ní nábytkem. Skříně kupte s posuvnými dveřmi, ideálně zrcadlovými, ty opticky zvětšují prostor.

Televize a počítač

Jestli jste zvyklí pracovat dlouho do noci a pak se jen svalit na postel, zaděláváte si na řadu zdravotních problémů, počínaje nespavostí. Mezi prací a usínáním by měla být fáze, kdy se tělo a hlavně mysl zklidní.

Pokud jde o televizi, je to sice menší zlo, přesto by ani ona neměla mít v ložnici místo. Zvlášť pokud při ní usínáte. Zvuk televizního vysílání ovlivňuje kvalitu vašeho spánku, i když si myslíte, že vás nevzbudí ani dělová rána.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *