3 chytré doplňky do domácnosti

Napsal

Chytrá domácnost je fenomén, který postupně ovládá bydlení v Česku stejně, jako jinde ve světě. Řídit vše jedinou aplikací v počítači nebo v mobilu je efektivní a pohodlné. Můžete si na dálku zapnout topení, aby bylo teplo, když přijdete domů, rozsvítit nebo zhasnout všechna světla a podobně. Se smart domácností přicházejí i chytré spotřebiče a jiné doplňky.

Řadu “inteligentních” spotřebičů a doplňků využíváme, i když nemáme celou domácnost řízenou aplikací. Od různých dálkových a stmívacích vypínačů, před chytré termostaty ke spotřebičům, jako jsou například inteligentní pračky, které si samy zváží prádlo a podle něj určují množství vody i délku pracího cyklu. Jaké smart doplňky si můžete domů pořídit?|

1. Chytré meteostanice

Umožňují sledovat počasí a kvalitu ovzduší pomocí bezplatné aplikace v telefonu nebo tabletu s iOS či Android. Vy tak máte vždy aktuální informace o počasí ve vašem bezprostředním okolí. Hlídá faktory související s klimatem, jako je teplota, tlak vzduchu, vlhkost či koncentrace CO2 (pošle upozornění, abyste doma vyvětrali) – informace pak posílá přes Wi-Fi do aplikace. Nabízí předpověď počasí na 7 dní dopředu.

2. Chytré květináče

Asi nejvíc překvapivé jsou takové vymoženosti, jako je například chytrý květináč. Sám nastaví ideální světelné podmínky a postará se o rovnoměrné zavlažování, pomůže vám vypěstovat si různé rostlinky a bylinky bez použití chemie. Některé květináče svými kompaktními rozměry umožňují pěstování i 4 různých druhů rostlin ve stejný čas.  

3. Chytrý budík

Na noční stolek si můžete pořídit chytrý světelný budík s inovativním připojením k smartphonu, Který můžete zároveň používat jako lampu na čtení. Takový chytrý budík bývá vybaven nejen náladovým světlem, funkcí změny barev s individuálním nastavením barvy, ale také až 10 paměťovými místy pro rádio.

Share