Beauty Tips: Vy se ptáte, my odpovídáme 1.díl

Napsal

Beauty Tips 1. dílZajímají vás věci týkající se kosmetiky, kvůli kterým nechcete chodit do salónů či vypadat neinformovaně? Právě proto je zde tento článek. Vytvořili jsme souhrn častých otázek a našich odpovědí.

Odpovědi, aneb inspirujte se!

Otázka č.1) Jak docílím toho, aby v letních dnech můj make-up vydržel co nejdéle?

Určitě volte voděodolnou řasenku, rtěnku s dlouhodobým efektem a matující pudr, který vám na na dlouhou dobu zajistí matnou tvář a zbaví vás tak přebytečného lesku (kterého je v letních dnech podstatně více). Před nanesením make-upu je také dobré pleť důkladně očistit a zvláčnit.

Otázka č.2) Jak se mám v oblasti třísel dokonale zbavit chloupků?

Toto téma je velmi individuální. Záleží totiž jaký pigment a sílu mají vaše chloupky. Pokud jsou hrubé a „kudrnaté“ volte depilátory, díky kterým snížíte do budoucna riziko zarůstání chloupků. Pro ostatní typy chloupků je dobré vyzkoušet vosk nebo depilaci cukrovou pastou (což některým ženám může připadat i méně bolestivé). Pamatujte si však, že chloupky neodstraňujte v období před menstruací, kdy je pokožka více citlivá. Nemusíte však zapomínat ani na klasické holení. K němu však používejte hustý gel, který má zklidňující a hydratační účinky. Jednou rukou kůži napněte a druhou dané partie oholte.

Otázka č.3) Jak můžu své oči rozzářit?

Některé ženy či dívky si určitě všimnou, že vybělený úsměv automaticky klade důraz na unavené a zažloutlé oči, proto je potřeba je též rozzářit. Naštěstí, vaše oči mohou vypadat stejně dobře jako váš úsměv. Vyzkoušejte očni linky v barvě královské modré nebo námořnické.

Otázka č.4)  Mám karamelový tón pleti a líbí se mi „nahý look“, jak ho získám?

Dobré je používat make-up či pleťový krém který je bez efektu masky a vytváří přirozený tón pleti. Výhodou je však i rozjasňující složení, které nahý vzhled podpoří. Na tváře, čelo, nos a bradu použijte třpytivé perly pro rozjasnění. Řasy naličte lehce černou řasenou a celý look zakončete běžovou či bronzovou rtěnkou na rty.

Otázka č.5) Jak správně používat podkladový krém a korektor?

Bříška prstů jsou ty nejlepší pomocníci. Jsou nejpraktičtější a dokážeme s nima krém či korektor nejlépe nanést do ztracena. Dokonce i teplo z našich rukou pomáhá produkty lépe rozetřít. Krém či korektor použijte i na víčka a krk, díky tomu zabráníte efektu masky. Make-up pak naneste i na rty a oči. Korektor znovu použijte i po použití make-upu, abyste docílili bezchybného krytí a sjednocení tónu pleti.

Otázka č.6) Jak v létě zabráním vysušování dlouhých vlasů? Jakým způsobem o ně nejlépe pečovat?

Dívky a ženy, které mají dlouhé vlasy musí používat speciální péči, aby nedošlo ke třepení konečků. Vhodné je každý druhý den použití hydratačního šampónu spolu s kondicionérem ( pouze na konečky), důkladně opláchněte vodou. Tak často, jak je to možné zabraňujte, aby teplo ( z žehličky či fénu) ničilo vaše vlasy – používejte přípravky s ochranným postřikem (například od Schwarzkopf – Got2be Guardian Angel). Pokud jste však na pláži, trochu opalovacího krému vetřete i do vlasů, nebudou se vysušovat.

Otázka č. 7) Proč nehty po odlakování žloutnou? Co mohu udělat, abych tomu zabránila?

Nehty se zdají po odlakování žluté, jelikož barva z laku na nehty je „obarví“. Možná jste si i všimli, že se to postupem času stává čím dál tím více a viditelněji, zejména pokud používáte tmavé odstíny – platí to i pro sytou červenou, hnědou nebo fialovou. Nemusíte se však bát, jedná se jen o povrchový efekt. Lak vaše nehty neničí, proto jej můžete používat dál. Tomuto problému však lze předejít pomocí použití základní ochranné vrstvy. Prodávají je například pod značkou L’Oréal, který naleznete v drogériích. Zmírnit žlutý efekt můžete i s pomocí tření citrónem. Postupem času by nehty měly být méně zažloutlé.

Pokračování příště…:-)

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *