Banány – zázrak přírody

Napsal

Banány - zázrak přírodyBanány jsou jedním z nejužitečnějších výtvorů přírody vůbec. Ovoce samotné je již velmi dobře známé pro své nutriční hodnoty, avšak  banány patří mezi jedno z nejčistších plodů přírody díky své ochranné slupce. Seznamte se s jeho blahodárnými účinky i vy.Pro někoho možná bude velkým překvapením, že banány nerostou na palmě, ale na kvetoucí rostlině z čeledi lilie, orchideje a palmy. Tato rostlina může připomínat palmové stonky.

Nové studie dokonce jasně potvrzují, že banánová slupka má schopnost odstraňovat z vody toxické látky. Banány samozřejmě neobsahují žádný tuk, ba naopak mají v sobě velké množství vitamínů a minerálů a hodně vlákniny, která zlepšuje proces trávení. Banán je navíc dobrou svačinkou pokud potřebujeme doplnit rychle energii či se potřebujeme soustředit.

Banány jsou dobrým zdrojem vápníku, hořčíku, vlákniny, vitamínu C, vitamínu A, vitamínu B, tryptofanu a železa, které napomáhá tělu ke správné funkci hemoglobinu.

Toto ovoce navíc podporuje činnost mozku, správné trávení a pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi. Vhodné je proto i pro diabetiky.

Své velké plus mají také samotné, již jednou zmíněné slupky. Jsou velice užitečné pro zklidnění a snížení otoku po kousnutí komárem. Stačí přiložit banánovou slupku na otok či podráždění. Banánové slupky nejsou jedovaté a  jsou levným řešením pro čištění vody, protože mají schopnost odstraňovat z vody kovové látky. To umějí dokonce lépe než řada jiných prostředků. Odstraňují z vody také toxické nečistoty.

Banány obsahují i pektin, který pomáhá normalizovat procesy trávícího ústrojí – tedy pomáhá k lepšímu zažívání. Obsahuje i elektrolyty, které jsou nezbytné pro prevenci dehydratace lidského těla.

Ještě pořád se rozmýšlíte, zda si banán dopřát?

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *