Aby vaše pleť zářila krásou i na podzim: Zkuste tyhle tipy

Podzim je již v plném proudu a to znamená, že musíme nejen začít pomalu vytahovat tlusté svetry a pevné boty, ale je také načase připravit svou pleť na příchod chladnějšího období.  Po létě může být pleť vyčerpaná a vyprahlá, a je proto na místě dopřát jí pořádnou dávku hydratace a před zimou se zaměřit na její klíčové nedostatky. Pokud hledáte efektivní řešení, můžete vsadit na kvalitní korejskou kosmetiku Cosibella, která vám pomůže zvládnout péči o pleť na jedničku.

Suchá pleť

Právě tento typ pleti nejvíce trpí přechody z tepla do zimy a naopak. Zvyšuje se její vysychání a kůže může být napjatá, svědivá plná suchých šupinek. Suchá pleť také bude rychleji stárnout a hrozí větší výskyt vrásek. Proto je nutné zaměřit se na intenzivní hydrataci a nebát se používat ani mastnější krémy. Mezi intenzivně hydratační složky patří zejména bambucké máslo, extrakt z hroznů, jojobový olej a kyselina hyaluronová.

Mastná pleť

I ve vyšším věku můžete trpět na mastnou pleť. Sice je to na jednu stranu větší starost a nevýhoda s ohledem na vyšší pravděpodobnost vzniku akné, ale aspoň potěší to, že mastná pleť pomaleji stárne. Pokud chcete o pleť správně pečovat i na podzim, zaměřte se na její důkladné čištění. Dvakrát týdně je pak vhodné pleti dopřát také jemný peeling. V kosmetice pak hledejte hlavně kyselinu azelainovou, salicylovou nebo kyselinu mandlovou, které mají přirozené antibakteriální účinky a zamezují tvorbě mazu bez vysoušení pleti.

Citlivá pleť

Tento typ pleti se špatně prokrvuje, snadněji se na ní objeví červené žilky, fleky, může také svědit a štípat. Vybírat je vhodné jen produkty, které jsou přímo určeny pro tento typ pleti. Je klíčové, aby obsahovaly protizánětlivé účinky a zklidňující složky, mezi které patří výtažky z lékořice, pupalkový olej nebo vitamín E. Lepšími stavu pleti však může pomoci i správná výživa – je dobré vyhýbat se zejména kořeněným jídlům a alkoholu. Chybět nesmí kvalitní a účinná korejská kosmetika, kterou můžete zakoupit zde https://cosibella.cz/cs/menu/korejska-kosmetika-803 a užívat si krásnou pleť i na podzim.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *