6 tipů, jak si správně nalíčit oči

Ke každodennímu rannímu rituálu ženy patří i líčení, a to včetně očí. Je ale mnoho žen, které, přestože se líčí řadu let, si nedokážou oči nalíčit správně. Buď používají nevhodné barvy, obvykle příliš tmavé, které oči zmenšují, nebo si nesprávně nanáší linky, případně se líčí až příliš výrazně.

Líčení očí má svá pravidla a ta úzce souvisí s tvarem a barvou očí, které o vás mnoho prozradí. Také záleží na tom, jestli se líčíte ráno do práce nebo se chystáte večer do společnosti. Když si ale vyberete paletu stínů podle barvy vašich očí a naučíte se těch několik pravidel, bude i pro vás správné líčení očí snadné.

Tipy pro správné líčení očí

  1. Najděte si správné barvy. Každá barva oční duhovky ladí s jinými barvami stínů, je jen na vás, které si vyberete a zkombinujete. Při výběru vás ovlivní i barva pleti a vlasů, proto si udělejte čas na experimenty. Jen tak zjistíte, co vám opravdu sedne.
  2. Nepoužívejte jen jeden odstín. Na oční víčko nanášejte nejlépe tři barevné odstíny, aby vytvořily ten správný efekt. Nejčastěji se nanáší nad vnitřní koutek oka světlý stín, doprostřed tmavší a na konec víčka nejtmavší. 
  3. Nebojte se výrazných barev. Nemějte obavu z toho, že bude modrá, žlutá či vínová barva už příliš, je jen důležité dotónovat ji světlejšími stíny, doladit ji. Právě tyhle výrazné barvy, pokud jsou vhodně zvolené, vaše oči nádherně rozzáří.
  4. Stíny jako korekce. Pamatujte na to, že světlé stíny oči zvětšují a tmavé naopak zmenšují (“utápí”). Jestli potřebujete oči opravdu výrazně zvětšit, pomůžou bílé stíny.
  5. Dramatické líčení je na večer. Tmavá oční linka na vrchním víčku a kouřové oční stíny nanesené do ztracena – toto výrazné líčení je opravdu dokonale svůdné, ale pro denní nošení se prostě nehodí. Večer ve společnosti ovšem budete bez konkurence.
  6. Oči nebo ústa. Pamatujte na jedno zásadní pravidlo: pokud si výrazně namalujete oči, pak použijte na rty jen transparentní rtěnku nebo lesk. Naopak, pokud chcete použít výraznou rtěnku, oči mějte nalíčené jen lehce.
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *