6 bláznivých nápadů, jak přežít zimu s dětmi

Podzim už se chýlí ke svému konci a před námi je dlouhá zima, málo světla a nekonečné zimní večery. Ale nebojte, máme pro vás několik tipů, jak děti zabavit, když je venku zima, až praští.

Pokud je venku sníh, pak máte napůl vyhráno. Připravili jsme pro vás aktivity jak na sněhovou variantu, tak do vnitřních prostor. Jdeme na to.

Přikryla zem bílá peřina? Sklouzněte se na bobech

Jestliže napadlo alespoň trochu sněhu, neváhejte a běžte utahat děti na nejbližší kopec. S sebou vezměte samozřejmě dětské boby, nezapomeňte na kvalitní nepromokavé oblečení, pořádnou čepici, rukavice a termosku s čajem. Jízdu na bobech milují děti v každém věku.

Místo nosu mrkvička, z hrnce zase čepička

Sníh děti zabaví i jinak. Vybavte se hrncem, mrkví, kameny, větvičkou a hurá na sněhuláka. Děti se při stavění maximálně vyřádí a navíc zapojí fantazii. Až bude dostavěno, mohou si udělat ještě andělíčka. Schválně, jestli sněhulák i andělíček vydrží do dalšího dne.

Kdo sněhuláka nestaví, toho stolní hry zabaví

Venku je taková polízanice a zima, že opravdu nechcete vystrčit nos? Udělejte si doma herní večer. Vytáhněte společenské hry, připravte popcorn nebo cokoli jiného, co vaše děti milují, a začněte hrát. Čas poletí jako splašený a vám večer uteče jako voda.

Dlouhé zimní večery, to je čas pro Picassa

Kdy jindy vytvoříte opravdová umělecká díla než během dlouhých zimních večerů? Skvělé jsou různé předpřipravené šablony, které si doděláte sami. Na trhu je toho opravdu hodně. Můžete vystřihovat, skládat origami, lepit flitry a třpytky, zdobit svoje vlastní vánoční ozdoby, malovat, tvarovat cokoli z modelíny nebo udělat rodinný projekt a vytvořit vlastní originální obraz na plátně.

Čtení pohádek v pevnosti

Čtete svým dětem před spaním pohádky? Tak to tentokrát udělejte trochu netradičně a postavte si v obýváku nebo dětském pokoji pevnost. Postačí vám k tomu 4 židle a pár dek. Zalezte si do pevnosti společně s dětmi a baterkou. Čtení pohádek dostane úplně nový nádech.

Večer s legem

Možná budete překvapeni, kolik Čechů miluje skládání lego kostiček. Udělejte si jeden večer, který strávíte hrou s legendární stavebnicí. Kromě toho, že si u toho psychicky úžasně odpočinete, vaše děti budou opravdu nadšené.

Zdroj obrázku: Freepik

Share

Komentáře

  1. Módní basic oblečení Říká: 25 listopadu, 2022 at 10:56 am

    Módní basic oblečení
    Klasický, univerzální a módní? Přesně tak! Základní kousky šatníku jsou rozhodně skvělou volbou, pokud máte rádi ve svém šatníku oblečení, které je stále na TOP i přes módní změny a nové trendy. Je třeba mít na paměti, že oblečení z popisované sekce je ideální pro každou postavu. I když dáváte přednost extravagantnějšímu stylingu – několik základních kousků oblečení se může stát základem originálního vzhledu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *