5 tipů pro váš šatník

Jak často řekněte “nemám co na sebe” a stojíte přitom bezradně před otevřenou skříní plnou oblečení? Důvody, proč se vám může zdát, že si nemáte co obléct, jsou dva: nakupujete věci bez rozmyslu, aniž by se daly spolu kombinovat, a máte v šatníku chaos – je nepřehledný.

Máme pro vás pár tipů, které vám pomůžou s oběma problémy se popasovat. Pomůžeme vám uspořádat šatník tak, abyste vždycky měla co na sebe a abyste pokaždé vypadala skvěle.

1. Zbavte se zbytečných věcí

Ruku na srdce: úplně každá máme ve skříni oblečení, které nám nesedí, vyšlo z módy, prostě je nám k ničemu a jen zabírá místo. Úplně nejčastěji, snad z nostalgie, schováváme věci v naději, že do nich ještě zhubneme. Stejně tak si kupujeme oblečení o číslo menší, aby nás k hubnutí motivovalo. Jenže to nikdy nedopadne.

2. Nekupujte nic, co vám nesedí

i kdyby to bylo ve výprodeji za pár kaček, takovým věcem se vyhnete. Jestli vám nesedí teď, lepší to nebude ani za půl roku nebo rok. Z obchodu si odnášejte vždy jen takové kousky, v nichž se cítíte dobře – pohodlně a sebejistě.

3. Vyměňte novou za starou

Chcete si koupit něco nového na sebe? To je chvályhodné, jen jí udělejte v šatníku místo tak, že nějakou starou věc vyhodíte. To byste ostatně měla dělat pravidelně před každou sezonou: vyházet staré, nepotřebné a tak udělat místo novému. Ostatně v životě je to stejně.

4. Vsaďte na kapslový šatník

Jistě jste už o capsule wardrobe slyšela. Jde o šatník zúžený jen na několik kusů (obvykle tak 15 – 20 ks), které se dají navzájem pohodlně kombinovat do slušivých outfitů. Obvykle obsahují základní nadčasové kousky: rifle, černou sukni, bílou košili a nějaký propínací svetřík, ostatní kusy vybíráte podle vlastního stylu.

5. Vytvořte si uniformu

Je naprosto mylné myslet si, že byste si neměli kupovat oblečení, které doma máte. Naopak, Ty opravdu stylové ženy ví, co jim sluší, a to si kupují. Jistě, že si nekoupíte 15 stejných triček nebo 4 modré svetry. Jde o to, vytipovat oblečení, které vám padne a toho se držet. Ať už jde o střih, barevnost či materiál.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *