5 tipů, jak vybrat svatební prsteny

Svatba je velká životní událost a všichni ji plánujeme a připravujeme dlouho dopředu, aby byla dokonalá. A co by byla svatba bez prstýnků? Výběr snubních prstenů je důležitá a dost náročná činnost, která by se neměla uspěchat. Naštěstí většina žen o šatech a prstýncích přemýšlí dlouho předtím, než dojde k žádosti o ruku, takže v pravý čas jen zužuje výběr z tisíců modelů na několik desítek.

Vybrat si ty pravé snubní prsteny vyžaduje zamyšlení nad řadou parametrů. A také se musí líbit oběma partnerům. V současné nabídce už najdete dost párů prstenů, z nichž ten pánský je méně zdobný, oba však spolu ladí a na první pohled je jasné, že patří k sobě. Stejně jako jejich majitelé. Podle čeho tedy prsteny vybírat?

1. Rozpočet

První, co si musíte důsledně promyslet, je částka, kterou můžete do prstenů investovat. I za 5000 Kč seženete krásné snubní prsteny, rozdíl bude jen v materiálu, často i v provedení – bude slabší a decentnější. Dost bude záležet na zvoleném materiálu. 

2. Materiál

Nejčastějším materiálem na snubní prsteny je čtrnáctikarátové zlato. Ovšem druhů zlata je přece jen více, takže ve skupině zlatých snubních prstenů jsou velké cenové rozdíly. K těm levnějším patří prsteny ze žlutého zlata, naopak bílé zlato je poněkud dražší. K levnějším materiálům patří ještě chirurgická ocel, titan nebo stříbro (většinou s rhodiovou vrstvou, která ho činí odolnějším). Jestli chcete něco opravdu luxusního, vsaďte na platinu nebo palladium.

3. Styl

Tady je třeba si připomenout, že si snubní prsten nepořizujete na sezónu, ale na desetiletí. Bude se vám líbit i za 20 let nebo podléháte módnímu trendu? Opravdu ladí styl prstenu s vaším osobitým stylem? A bude styl prstenů vyhovovat oběma partnerům? Jste oba romantici, potrpíte si na extravaganci nebo dáváte přednost nenápadné eleganci?

4. Online předvýběr

Předtím, než si půjdete vybírat do kamenného obchodu, seznamte se s nabídkou na internetu. Budete mít lepší představu o tom co hledáte, případně můžete klenotníkovi ukázat obrázek prstenů, které se vám líbí a zúžit výběr na stejné či podobné kousky.

5. Velikost

Pamatujte, že v průběhu života se velikost prstu může měnit. Správná velikost tedy není prsten úplně natěsno nasazený na prstě, ale spíš trochu volnější. TAk, aby se na prstě lehce pohyboval, ale nesklouzával.

Share

Recommended Posts

nalíčená v posteli
5 NEJLEPŠÍCH erotických pomůcek

25 srpna, 2022

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *