5 nejčastějších důvodů, proč si pořídit chytré hodinky

Všimli jste si toho, že stále více lidí kolem vás nosí chytré hodinky? Pokud se o technologie aktivně nezajímáte, pak pravděpodobně nevíte, jaké benefity vám toto zařízení přinese. Dnes vám prozradíme pět nejčastějších důvodů, proč majitelé chytrých hodinek jejich koupi doporučují i dalším lidem.

1) Spousta funkcí v zařízení, na které jste již zvyklí

Chytré hodinky dnes dokážou téměř totéž, co umí chytrý telefon, a mnohdy i mnohem více. O hlavních užitečných funkcích chytrých hodinek se ostatně ještě zmíníme v dalších bodech.

Jde ale o to, že smart hodinky jsou zařízení podobně velké jako klasické „hloupé“ náramkové hodinky. Pokud jste tedy zvyklí na to, že na svém zápěstí velice podobné zařízení nosíte, může dávat smysl nahradit jej modernějším, které toho zvládne výrazně více než pouhé podání informace o času a datu.

Pokud se na to podíváme z druhé strany, rovněž vám chytré hodinky nebudou připadat cizí. V mnohém se totiž podobají chytrým telefonům.

2) Nebudete neustále hledat a kontrolovat telefon

Smart watch dokážou zastat mnoho funkcí chytrých telefonů. V první řadě si na nich budete užívat oznámení (neboli notifikace). Žádná vám už neunikne. Zbavíte se tak potřeby neustále hledat telefon a kontrolovat, zda se na něm něco nového nestalo během toho, co jste jej měli odložený na stole nebo v batohu. Díky chytrým hodinkám budete mít o všem důležitém dokonalý přehled a budete tak více v klidu.

3) Budete méně prokrastinovat

Díky tomu, že mají hodinky menší displej, se vám navíc nestane, že byste od kontroly notifikací sklouzli k několika desítkám minut sledování sociálních sítí nebo videoportálů. Při správném přístupu z vás tak chytré hodinky udělají efektivnějšího člověka.

S hodinkami navíc zvládnete obsloužit i telefonní hovory, dokážete stručně odepsat na zprávy. Ještě lepší to bude s připojenými sluchátky.

4) Budete zdravější

Zdravotní funkce jsou možná vůbec nejčastějším důvodem, proč si lidé chytré hodinky kupují. Díky tomu, že jsou hodinky v neustálém kontaktu s vaší pokožkou a máte je neustále na sobě, dokážou mnohem přesněji než chytrý telefon sbírat informace o vašem zdraví.

Chytré hodinky pravidelně měří váš tep, sledují vaši tělesnou teplotu, hladinu kyslíku v krvi nebo počet nachozených kroků a kilometrů – konkrétní schopnosti se samozřejmě liší dle toho, jaký model smart hodinek si koupíte. Na základě těchto dat navíc hodinky vypočítávají, kolik denně spálíte kalorií.

Díky tomu, že hodinky sbírají všechna tato data, můžete dlouhodobě analyzovat, jak si ze sportovního hlediska stojíte a zda někde není prostor pro zlepšení. K tomu vás ostatně mohou hodinky aktivně vybízet.

5) Nejlepší parťák na cesty

Hodinky jsou skvělým zařízením na výlety. Mohou vás velice přirozeně navigovat (ať už hlasově, nebo vibracemi). Můžete s nimi platit v obchodech, pouštět si hudbu, sledovat svůj denní kalorický výdej a mnoho dalšího. Stejně tak můžete mít v hodinkách důležité QR kódy, dokumenty a vlastně vše, co se vám na cestách bude hodit. Stejně tak s nimi zvládnete zavolat o pomoc. Díky tomu, že je máte neustále na zápěstí, nehrozí, že byste je nechali v batohu nebo je někde vytratili, jako se to může stát s chytrým telefonem. Chytré hodinky jsou zkrátka jistota, že každá cesta proběhne zcela bez problémů.

Zdroj obrázku: Pexels

Share

Komentáře

  1. Dámské roláky Říká: 2 ledna, 2023 at 1:07 pm

    Jak nosit dámský rolák?
    Dámský roláky lze nosit různými způsoby. Pro každodenní nošení zvolte klasický svetr s rolákem a džíny. Pokud se chystáte na trochu významnější příležitost, zkombinujte rolák s midi sukní a kozačkami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *