4 chyby, kterým se při úpravě vlasů v zimě vyhněte

Napsal

Úpravě vlasů bychom měli věnovat maximum pozornosti během celého roku. Ačkoli většina z nás již ví, že je důležité chránit svou hřívu před ostrými slunečními paprsky v létě, co se týče zimního období, trochu v otázce starostlivosti o naše vlasy zaostáváme – a to je špatně! V důsledku nevědomosti se tak často při úpravě vlasů dopouštíme chyb, které pro ně mohou mít v chladné zimě fatální důsledky…

shutterstock_111732335

Hodně lidí zastává názor, že vlasům v zimě nejvíce škodí čepice, bez kterých většina z nás neopustí domov. Ačkoli je pravda, že se vlasy pod čepicí rychleji mastí, rozhodně ji nemusíte přestat nosit – představuje totiž ochranu proti zimnímu počasí. Čemu se tedy vyhnout při úprav vlasů teď v zimě? Dozvíte se níže!

Čemu se vyvarovat při úpravě vlasů, aneb 4 zimní prohřešky!

Možná to se svými vlasy myslíte dobře, často si je myjete, aby byly pořád krásné a vůbec vás nenapadne, že možná něco děláte špatně – vlastně proč by taky, když svým vlasům věnujete tolik pozornosti, že? Opak je ale mnohdy pravdou! Sepsali jsme pro vás několik prohřešků, kterých se možná dopouštíte i vy!

Chyba první: vyhněte se chození ven s mokrou hlavou

Určitě i vám maminka říkala, že pokud máte mokrou hlavu, nesmíte jít ven. Věřte nebo ne, ale ono to má svůj důvod a maminka či babička vám to rozhodně nekladla na srdce jen tak z rozmaru. Pokud vyjdete v zimě ven s mokrými vlasy, může se velice snadno stát, že vám vlasy zmrznou a poté bude stačit opravdu málo, aby se lámaly.

Chyba druhá: nemyjte si hlavu příliš často

Mastí se vám rychleji vlasy a vy si je proto myjete každý den? Právě časté mytí vlasů je jednou z věcí, které během zimy nejvíce škodí. Čím víc si totiž vlasy myjete, tím více jim škodíte, protože je zbavujete lesku a vláhy. V důsledku toho se rychleji vysuší, začnou se krepatit a třepit.

Chyba třetí: snažte si vlasy tolik nefénovat

Další velmi častý jev je fénování vlasů, které není dobré v žádném ročním období a vy byste jej měla v zájmu své hřívy co možná nejvíce omezit. Snažte se foukání vlasů v zimě provádět jen v případech, kdy to bude opravdu nutné, jinak nechte vlasy volně proschnout, to je pro ně totiž úplně nejlepší.

Chyba čtvrtá: zapomínáte na vyživující kůry

Zatímco v létě svým vlasům dopřáváte jednu vyživující kůru za druhou, protože moc dobře víte, že jim sluníčko ubližuje, v zimě na to z nějakého důvodu zapomínáte nebo se vám zkrátka nechce – možná si dokonce říkáte, že je to vlastně jedno, když máte vlasy po většinu času vlastně pod čepicí. Chyba. I v zimě byste měla svým loknám zajistit vyživující péči a to alespoň jednou za měsíc.

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *