2. Díl Jak poznat, že marníte život?

Odkládání věcí je největší mrhání času v životě. Sami sobě jsme si nepřítelem, který brání tomu, abychom byli šťastní a spokojení. Pokud nejste spokojeni se svým životem, pak děláte pravděpodobně mnoho chyb. Které to jsou, se dozvíte z našeho dvoudílného seriálu. Pevně věříme, že vám to pomůže a nastartujete změny k lepšímu.

shutterstock_173439044

Špatní lidé

Teď nemáme na mysli lidi, kteří jsou zlí. Ale lidi, kteří vás nestimulují k růstu. Staré dobré pořekadlo praví: vrána k vráně sedá. Vedle lidí, kteří žijí způsobem popisovaným v prvním dílu, stimul nehledejte. Učit létat se máte od orlů – ne od slepic.

Telefon a sociální sítě

Jak mnoho času trávíte u PC nebo s mobilem v ruce? Ruku na srdce a odpovězte sami sobě. Kdo tím, že tyto činnosti omezíte, bude trpět? Myslíme, že nikdo. Naopak si vychutnáte chvilky s vašimi blízkými. Volný čas můžete také věnovat četbě či plánování vaší budoucnosti.

Utrácíte za zbytečnosti

Je podstatný rozdíl mezi potřebuji – chci. Mnoho lidí zabředla až po krk do úvěrů, ale hlavně, že mají poslední výkřik módy. Je opravdu nutné poutat na sebe pozornost takovým způsobem? To, co ve skutečnosti potřebujeme je mít rád sám sebe, bez pocitu, že musím zaujmout nějakým trhákem. Za šťastlivce se může považovat ten, kdo má střechu nad hlavou, jídlo, vodu, někoho blízkého a ten zbytek jsou už bonusy, za které bychom měli být patřičně vděční.

Necháte chátrat své tělo

Ve zdravém těle – zdravý duch říkávala už moje babička. Víme, že to pro vás není žádná novinka. Nejde pouze o optimální tělesnou váhu, ale změnou jídelníčku a alespoň občasným pohybem se zlepší i psychika. Budete se cítit FIT, pocítíte příval energie a uvidíte, jak pozitivně se to odrazí na kvalitě vašeho život.

Nechcete opustit zónu komfortu

Pro mnohé lidi nejsou změny v životě ničím vítaným a tak žijí svůj stereotypní život. Sedí ve svém zahřátém hnízdečku. Postrádají schopnost a odvahu riskovat, aby přeměnili svůj život na lepší. Zmůžou se jen brblat, ale k žádné akci se nemají. I Honza nakonec slezl ze své teplé pece a šel do světa – vyplatilo se mu to!

Úspěch versus štěstí

Položte si otázku, zda jste skutečně šťastní? Pokud ne, je nejvyšší čas něco změnit. Pocit spokojenosti není totéž, proto si to nepleťte s ryzím pocitem štěstí a vnitřního naplnění. Úspěšnost je měřitelná s úrovní pocitu štěstí. Největší překážkou bývá způsob, jakým přemýšlíme. Proto chcete-li být šťastní a tudíž i úspěšní, budete muset změnit své myšlení.

 

Share

Když dojde na to popsat druhé lidi, jde nám to velmi snadno. Ovšem pokud má člověk popsat sám sebe je to složitější. Začnu tedy tím nejzákladnějším. Jmenuji se Gabriela a jsem 72 ročník, takže už něco pamatuji :) Největším žroutem mého času je psaní článků a já jsem za to moc ráda. Pořád je toho spousta, co se člověk může učit. Mimo jiné si snažím vymezit čas pro sport a ruční tvorbu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *