1.DÍL – Jak poznat, že marníte život?

Existuje mnoho lidí, kteří přesto, že si splnili určitý sen, mají v záloze další. Zkrátka se nikdy nezastaví a snaží se o svůj osobní růst. Učí se nové věci, poznávají nové lidi, staví se výzvám a hlavně se nikdy nevzdávají bez boje. To neznamená, že jim pokaždé vše vyjde, ale rozhodně je případný neúspěch nezastaví. Klíč ke spokojenému životu drží každý ve svých rukou. My vám ve dvoudílném seriálu přinášíme 12 znamení, že marníte svůj život.

shutterstock_249611878

Nerozvíjíte se

Pokud nerostete, nerozvíjíte se a nepracujete na své osobnosti – zakrníte. Pomaličku obrostete mechem. Jestli chceme mít pěkné tělo, musíme sportovat, a stejně tak je to s naším mozkem. Bez procvičování doslova zamrzne. Potíže, kterým člověk během plnění svých cílů čelí, nutí kreativně přemýšlet, jak to udělat jinak, když to takhle nejde. Necháte-li svůj mozek ladem, nic nového od života nemůžete očekávat.

Věnujete se špatným věcem

Mnoho jídla, alkohol, cigarety, televize, videohry a další. Zkuste se na svůj život podívat očima pozorovatele, sami pak posuďte, zda chcete takto žít. Jak trávíte svůj volný čas? Dal by se využít i lépe? Zkuste své každodenní činnosti přehodnotit a změňte je.

Naříkáte na svůj život

Patříte mezi ty, kteří neustále nadávají, jak těžké to mají? Šéf je totální hňup, práce vás nebaví, naštval vás soused. Jenže všechny tyto stížnosti vedou jen do slepé ulice. Přemýšlejte nad tím, co máte rádi, co se vám povedlo, za co jste vděční a vyprávějte o tom. Pro vás i okolí to bude mnohem lepší a brzy se dočkáte i pozitivního výsledku.

Negativní myšlenky

Lidská mysl funguje, jako zahrádka. Pokud nahradíte negativní myšlenky těmi pozitivními, brzy se začnou dít věci! V jiném případě vyroste plevel a hojně se rozšíří. Zkuste si více věřit. Již Henry Ford řekl: Ať si myslíte ano nebo ne, vždy máte pravdu. Jestli si říkáte, že jste na nějaké změny staří, unavení, bez nálady, že na to nemáte, stane se to skutečností. Opatřete si rýč a mějte své myšlenky pod kontrolou. Ty negativní ihned odstraňte, aby neměly šanci se rozrůstat a páchat škody.

Nemáte žádnou inspiraci

Každý člověk má na něco talent a něco ho baví. Zkuste odhalit, co to je a věnujte se tomu co nejvíce. Může to být skutečně cokoliv. Zjistíte to leda tak, že začnete i s tím, co jste už dávno chtěli vyzkoušet a postupně se propracujete k tomu, co máte nejraději.

Život bez cíle

Jistě, že je příjemné žít každým okamžikem a vychutnávat si „dnešek“. Občas je však potřeba vzhlížet kupředu – kde se vidíte za pár let? Nemáte-li žádný plán, cíl, jste jako malá lodička plující v oceánu, která jen stěží dopluje na nějaké místo. Bez navigátora, kompasu, mapy se brzy ztratí a roztříští o skalnaté výběžky. Nastavte si svou vlastní vnitřní GPS, která vás navede.

Share

Když dojde na to popsat druhé lidi, jde nám to velmi snadno. Ovšem pokud má člověk popsat sám sebe je to složitější. Začnu tedy tím nejzákladnějším. Jmenuji se Gabriela a jsem 72 ročník, takže už něco pamatuji :) Největším žroutem mého času je psaní článků a já jsem za to moc ráda. Pořád je toho spousta, co se člověk může učit. Mimo jiné si snažím vymezit čas pro sport a ruční tvorbu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *