Zmenšete objem svého šatníku! Máme 5 praktických rad

Napsal

Také máte pocit, že si z přetékající skříně nemáte co obléct? Stále kupujete další a další, ale ten pocit, že nemáte co na sebe, pořád nikam nemizí. Čím to je? A jak to udělat, abyste měla vždy co obléct?

Oblečení máte až příliš: Přiznejte si to!

Bez tohoto prvního kroku to nepůjde. Možná se budete potřebovat přesvědčit na vlastní oči – jen běžte ke skříni a na hromádku vyndejte všechno svoje oblečení. I to zašité v krabici pod postelí. Všechno do puntíku. Tak – můžete teď s klidným srdcem říct, že máte oblečení tak akorát?

Snižte počty a vsaďte na basic kousky

Opravdu potřebujete tři džínové bundy? Opravdu potřebujete desatery halenky a košile? Jsou zkrátka kousky, které není třeba mít v šatníku víc než jednou. Třeba koženou bundu vícekrát mít opravdu nemusíte. Vyskládejte si na hromádku věci, které máte několikrát. A vyberte si jednu! (Dobře, džíny si můžete vzít vícekrát – ale jen, pokud je opravdu nosíte!)

Černá dámská kožená bunda z ekokůže Bolf

Černá dámská kožená bunda z ekokůže Bolf

Jaké jsou vaše barvy?

Každá žena má několik barev, které nosí nejraději a nejčastěji. Určete si na základě nejoblíbenějších a nejčastěji nošených kousků oblečení svou barevnou paletu A té se držte i při pořizování nových kousků. Budete mít jistotu, že se vám vždy bude vše k sobě hodit. Super, ne? A můžete už konečně vyhodit ty pletené svetry, které jste stejně nikdy neměla na sobě.

Darujte, prodejte, vyhoďte

Začněte s oblečením, které nenosíte. A vytvořte z něj tři hromádky – kousky na vyhození, k darování a k prodeji. Buďte nekompromisní a zbavte se všeho, co vám není, nesedí, nesluší, nebo to jen nenosíte.

Zbavit se věcí, které nenosíte, není tak těžké. Zbavit se věcí, které nepotřebujete, už bude těžší. Zkuste si to dát jako dlouhodobý cíl – na konci každé sezóny se zbavte kousků, které jste za celou dobu nenosili.

Vyhýbejte se slevám

Když svůj šatník očistíte, nejspíš to nebude trvat dlouho a bude zase plný zbytečností. Jak tomu zabránit?

Stanovte si měsíční limit, který za oblečení můžete utratit. Vyhýbejte se slevovým akcím. A vždy volte kvalitu před kvantitou.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *