Znáte všechno o peelingu?

Napsal

Určitě bude zbytečné opakovat, že peeling je vlastně kosmetická procedura, která má za úkol odstraňovat odumřelé, suché nebo zrohovatělé buňky. Většina z vás ho provádí zhruba jednou týdně, ale dost záleží na druhu pleti. Pokud máte pleť mastnou, pak si na sebe uděláte čas jednou týdně. Suchou pleť můžete opečovávat jednou za dva týdny. Po každém peelingu je důležité dopřát pokožce důkladnou regeneraci. A jak? Jednoduše. Prostě si koupíte kvalitní krém a tím dosáhnete toho, že vaše pleť bude zářit pěstěným vzhledem.

V dnešní článku se budu hlavně soustředit na druhy peelingů a jak si je snadno můžete připravit i doma.

Mechanický peeling

Přípravky, které jsou vhodné pro tento druh peelingu, obsahují jemná abrazivní zrníčka. Patří mezi ně čistící a zklidňující krémy, protože se starají o přirozené odstraňování již odumřelých buněk z pokožky.
Příprava tohoto peelingu doma je velice snadná. Postačí k tomu obyčejný bílý jogurt či krém, v nichž rozmícháme najemno nadrcené ovesné vločky nebo mandle. Směs pak jemnými krouživými pohyby masírujeme na obličej, ale pozor, vyhýbáme se oblasti kolem očí.

Chemický peeling

Využívá především chemických vlastností slabých kyselin k tomu, aby odloučila mrtvé mikročástice z pokožky. Můžeme se setkat hlavně s kyselinou AHA (alfa hydroxylová kyselina). Protože se získává z cukrové třtiny, účinkuje v ideální hloubce pleti, a tím rychleji obnovuje kožní buňky, zlepšuje elasticitu a kůži také pečlivě hydratuje. Jejím výsledkem je i snížení produkce mazu a zářivější a zdravější pleť.
Tomuto peelingu se věnujte hlavně na podzim či na zimu, protože ho nebudou dráždit všudypřítomné sluneční paprsky. Možná se vám bude zdát trochu nepříjemný, protože často pálí a štípe. Regeneraci a zklidnění kůže provedete přikládáním studených obkladů. Odborníci ho doma nedoporučují zkoušet.

Ultrazvukový peeling

Peeling ultrazvukem patří k nejmodernější metodě čištění pleti. Účinkuje díky mikrovibracím. Díky tomu dokáže nejen odstranit i ty nejmenší nežádoucí vrstvy pokožky, ale důkladně vyčistí zčernalé póry. Součástí ošetření je i mikromasáž pleti, která ji také prokrví a vylepší vzhled. Tento peeling si opět nechte raději provést odborníkem.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *