Jaké jsou nejlepší PC hry

Pokaždé, když vyjde článek o něčem nejlepším, najde se řada oponentů. Každý by vybral úplně něco jiného, s autorem často nesouhlasí. Předpokládám stejnou reakci i tentokrát, kdy se zaměřím na nejlepší PC hry.

Kritéria výběru jsem zúžila na rok 2019 a pokusila jsem se vybrat z nějakého pomyslného žebříčku TOP 10 hry něčím výrazně zajímavé. Takže výběr ani pořadí pravděpodobně nesouhlasí s nějakou oficiální statistikou, přesto jde o hry zajímavé, oceňované a hlavně hratelné.

Metro Exodus

Je asi všeobecně známo, že hra Metro vznikla na motivy postapokalyptické knihy ruského autora Dmitrije Gluchovského. Hlavní hrdina Arťom ve hře Metro Exodus znovu pátrá po získání pravdy, což ale vůbec nemá lehké: je trnem v oku nejedné frakci. Navíc se všude potloukají krvelačné bestie a mutanti s jediným cílem – zabíjet.

Hra je zábavná, příběh spletitý, herní prostředí úžasně zpracované. Budete putovat pěšky i v autě, ale také plavat nebo jezdit ve člunu. Čeká vás spousta akce i hádanek a rozuzlení.

Red Dead Redemption 2

Kdo čekal, kdy Red Dead Redemption 2 konečně vyjde také na PC, dočkal se. Kdo hru zatím nezná, děj se odehrává na Divokém západě na konci 19. století, kde vládnou různé gangy, jim na stopě jsou lovci odměn a před vámi se tak otevírá úžasné dobrodružství plné potyček, přestřelek a dalších šarvátek.

Dohrání celého příběhu představuje zhruba 100 hodin napínavé akce. Nádherná grafika hry vás přímo vtáhne do hry, kde nechybí spousta vylepšování (včetně hlavní postavy) a zbraní.

Anno 1800

Jestli dáváte přednost raději hrám budovatelským, vaší pozornosti by neměla uniknout PC hra Anno 1800. Herní svět obsahuje rozličná místa (evropský mírný les, neprostupná jihoamerická tropická džungle a další), pro každé místo pak je typická nějaká populace, ale i výroba, architektura nebo zdroje. A jako v každém světě, i tady počítejte s kvetoucím obchodem a nelítostnými boji.

Na hře je ale vůbec nejlepší grafické zpracování, vyvedené do sebemenších detailů, jako jsou chodící postavičky a drobnější předměty. PC hra Anno 1800 si zařazení mezi top hry roku 2019 opravdu zaslouží.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *