Bezdrátová sluchátka – jejich výhody a podle čeho vybrat

Napsal

Sluchátka jednoznačně poskytují velký komfort. Kdykoliv a kdekoliv si můžete do sluchátek pustit oblíbenou hudbu nebo třeba film, aniž byste vyrušovali své okolí. Díky sluchátkům můžete jít běhat do parku a poslouchat oblíbenou kapelu. Nebo můžete doma uklízet a přitom poslouchat online přednášku, zatímco se partner kouká na fotbal.

Bezdrátová sluchátka tento uživatelský komfort ještě o level zvyšují. Nikde vám nepřekáží kabel, lépe se s nimi pohybuje. Jsou perfektní na cesty, většinou vydrží nabitá kolem 10 hodin. K dispozici jsou bezdrátová sluchátka do uší i přes hlavu, je jen na vás, kterým dáte přednost.

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Říká se, že audiotechniku nevybírají oči, ale uši. V případě sluchátek to platí docela určitě. Prvním krokem totiž bude rozhodnutí, jestli chcete sluchátka do uší, na uši nebo kolem uší. Někdo například sluchátka do uší nesnese, ta přes hlavu jsou zase poměrně neskladná, i když kvalita zvuku je nejlepší. Právě kvalita zvuku je druhé kritérium výběru. Zatímco u poslechu hudby či filmů je tento parametr zásadní, pokud máte sluchátka jen na komunikaci nebo pro hraní her, nemusí být kvalita zvuku na nejvyšší úrovni.

Sluchátka kolem uší (circumaurální) jsou masivní, přesahují ucho a náušníky se opírají lícní kosti. Tím dochází k perfektnímu tlumení okolních ruchů a je zaručen kvalitní poslech. Taková sluchátka se používají například v audiostudiích, jejich pořizovací cena je vyšší.

Sluchátka na uši (supraaurální) se umisťují na ušní boltec, jsou ale výrazně menší a skladnější. Někteří uživatelé si u těchto sluchátek stěžují na nepohodlí a tlak vyvíjený na ušní boltce. Kvalita zvuku z těchto sluchátek je stále ještě na velmi dobré úrovni díky sále ještě dost velkému měniči.

Sluchátka do uší (intraaurální) už sice neposkytují zvuk v top kvalitě, mají ale jiné výhody, které řada uživatelů ocení. To nejzásadnější je nejspíš skladnost. Intraaurální sluchátka se dělí ještě na dvě skupiny:

  • pecková sluchátka
  • sluchátka s gumovými špunty

V současné době je větší zájem o gumové špunty, díky nimž sluchátka v uších dobře drží a dokonalé tlumí okolní zvuky.

Share