Ustupující dásně: Pomoc hledejte v esenciálních olejích

Napsal

Správná péče o zuby a dutinu ústní je zásadní nejen pro zdraví zubů, ale také pro celkové zdraví člověka. Jenže i při té nejlepší péči se může objevit nějaký zdravotní problém, například ustupující dásně. Jednou z možností, která může ustupujícím dásním pomoci, jsou esenciální oleje.

Esenciální oleje mohou pomoci

Zpozorovala jste, že vaše zuby jsou v poslední době citlivé a zubní krčky jsou mnohem více odhalené? S velkou pravděpodobností se jedná o ustupující dásně. Můžete využít odbornou pomoc nebo také vyzkoušet esenciální oleje, které snižují množství zubního plaku na zubech.

Jak esenciální oleje používat?

Chcete-li na ustupující dásně esenciální oleje vyzkoušet, stačí, když smícháte pár kapek vámi vybraného esenciálního oleje s olejem rostlinným (například kokosový nebo olivový). Jakmile se oba oleje spojí, zhruba 10 minut je v ústech promněte. Následně vyplivněte a ústa vypláchněte vodou.

Mezi kterými oleji vybírat?

  1. Esenciální olej z kadidla je kromě svých hluboce uklidňujících účinků významný také pro své vlastnosti bojující proti bakteriím, které pomáhají proti zápachu z úst a bakteriím.
  2. Šalvějový olej má hned několik antiseptických účinků a může pomoci urychlit proces hojení. Proto je skvělým pomocníkem proti otokům a krvácení z dásní.
  3. Citrusové esenciální oleje jsou také antibakteriální a mohou podpořit tvorbu tkáně.
  4. Olej z řebříčku nebo známý tea tree olej jsou považovány za přírodní dezinfekci, kdy působí protizánětlivě a napomáhají proti otokům dásní.
  5. Také eukalyptový olej se využívá při zánětech a podporuje růst tkání. Může zanícené a ustupující dásně výrazně zklidnit.
  6. Bakterie v ústech zlikviduje příjemný mátový olej, který napomáhá předcházet infekcím, nehledě na to, že vám zajistí naprosto svěží dech.

Na výběr máte z různých esenciálních olejů, takže si vyberte ten, který odpovídá vašim konkrétním potřebám. Nezapomeňte také na výběr podle vůně, která vám u všech nemusí být příjemná.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *