Smíchem ku zdraví

Napsal

Patříte mezi lidi, kteří se rádi smějí? Děláte jen dobře. Většina lidí si myslí, že smích je obyčejnou činností, která nevyjadřuje nic jiného, než veselost, radost a pohodu. Omyl! Smích vás dokáže vyléčit, a to hned v několika krocích. Jestliže naopak nejste typ osoby, která si svůj život pravidelně okoření pořádnou dávkou koňského humoru, je to špatně. Představujeme vám 4 hlavní důvody, proč se smát.

1) 100% relaxace a uvolnění

Jakmile se vaše tělo začne třást a vy máte pocit, že propuknete v ať už obrovský, či menší smích, vaše tělo se nádherně uvolní. Které části těla při smíchu vlastně pracují? Na plné obrátky se rozpracuje bránice, posílíte břišní svaly a vaše zádové svalstvo se povolí. Uvolní se zároveň svaly na rukou a nohou. Šíjové svaly, které si po většinu dne vašeho sezení v kanceláři či u počítače blokujete, se při smíchu krásně zrelaxují, protože při smíchu jsme nuceni přirozeně zaklánět hlavu dozadu. Pokud máte zatuhlý krk, vede to k bolesti hlavy, což je další důvod proč se smát. Smích působí jako prevence a je dobrý pro zmírnění zmíněné bolesti hlavy. Podle odborníků jedna minuta  smíchu dokáže vaše tělo zrelaxovat stejně tak, jako intenzivních 45 minut relaxačního tréninku – ideální způsob, jak ze sebe setřást únavu a strnulost.

2)  Stres pošlete k vodě

Nestíháte domácnost, váš šéf vás v práci dusí a nestíháte platit hypotéku? Všechny tyto a mnoho další důvody vedou k tomu, že vaše stresové hormony vyrábí organizmus ve velkém množství. Ty vás totiž udržují v pohotovosti a dávají jasně najevo :  bojuj, nebo uteč. Společně se stresem se snižuje vnímavost, pracovní výkonnost a naděláte více chyb, než je zdrávo. Váš imunitní systém je zatížen a vaše tělo produkuje více krevních destiček, které v krajním případě vedou k ucpání žil. Dalším negativním faktorem je zvýšení krevního tlaku, proto je dobré, když se budete smát na celé kolo. Pokud vyceníte zoubky, tvorba stresových hormonů se znemožňuje a vaše celková výkonnost bude na jedničku.

3) Imunita ve střehu

Lékaři a různé farmaceutické firmy vás budou neustále nabádat na to, že nejlepším lékem jsou tyto tabletky, tyto, tyto a taky tamty. Vše je ale jedno velkou lží. Napadlo vás někdy, že nejlepším a nejlevnějším léčitelem může být právě smích? Lidé, kteří se často a rádi smějí mají posílenější a silnější imunitní systém než lidé, kteří se jen mračí. Veselá nálada a rozpoložení totiž v těle aktivuje tvorbu speciální protilátky, která se jmenuje imunoglobulin a je jakýmsi rozhodčím vašeho zdraví. Zodpovídá totiž za to, zda se s jakoukoliv nemocí či epidemii dokážete v pořádku vyrovnat, nebo musí vaše tělo usilovně bojovat. Imunoglobulin však existuje v několika podobách a kromě toho, že smích prokazatelně podporuje tvorbu typu, který chrání organismus především před onemocněním dýchacích cest ( chřipka), vědci předpokládají, že zároveň se při smíchu tvoří protilátky, které likvidují rakovino tvorné buňky.

4) Zvýšení sexuálních choutek

Pokud si vaše choutky na sex vyšly na dlouhou procházku a erotický život připomíná dlouhodobý zimní spánek medvědů, víc než vás partner vás vzrušuje koupě nového trička, pak je na řadě do hry zapojit pořádno dávku smíchu. Při chichotání se totiž uvolňují hormony jako je adrenalin, noradrenalin, které mimo jiné zajišťují sexuální vzrušení. Krom toho ve vás vyprodukují pocit štěstí a zbaví vás stresu, tudíž si můžete splnit veškerá svá tajná sexuální přání. Smích navíc způsobuje i vyšší prokrvení všech tkání, takže sliznice budou citlivější a vnímavější, takže si svůj vášnivý okamžik užijete o mnoho více. Zajděte si tedy před milostnými hrátkami do kina na super komedii, uvidíte, že právě smích se stane vaší  nejlepší předehrou.

Share

Recommended Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *