Objevte kouzlo esenciálních olejů

Napsal

Využití esenciálních olejů je natolik různorodé a pestré, že určitě stojí za pozornost. Spousta lidí si esenciální oleje spojuje především s aromaterapií, což je jedna z možností, ke kterým je lze použít. Těch způsobů je ale mnohem více a my se na ně společně v dnešním článku podíváme.

Kolem esenciálních olejů má většina lidí několik otazníků. Někteří dokonce ani nevědí, o co se jedná, natož pak aby měli ponětí, k čemu se používají. Jestliže i vy máte kolem esenciálních, nebo rovněž éterických olejů nějakou neznámou, pak si určitě přečtěte následující řádky.

Co je esenciální olej?

Ještě než se společně pustíme do tajů esenciálních olejů, nebylo by možná od věci si vysvětlit, co to ty esenciální oleje vlastně jsou.

Esenciální olej, kterému se rovněž říká éterický olej nebo silice, je směs látek, které se přirozeně vyskytují v rostlinách. Zajímavostí je, že se vyskytují ve všech částech rostlin, což je takový malý informační bonbonek. Látky získávané z rostlin se následně destilují a vzniká z nich vysoké koncentrovaný olej se silnými účinky. Teď je nutno dodat, že účinky esenciálních olejů jsou daleko silnější, nežli účinky sušených bylinek.

Esenciální oleje mohou být složeny z látek pouze jedné jediné rostliny, ale stejně tak se může jednat o kombinaci hned několika rostlin.

Jaké je využití esenciálních olejů?

Jak jsme se již zmínili na začátku dnešního článku, využití esenciálního oleje je opravdu pestré. Proto si teď stručně shrneme nejznámější možnosti, ke kterým můžete éterický olej použít.

  • Esenciální koupele

    Určitě se shodneme na tom, že jednou z nejpříjemnějších metod relaxace je naložení se do horké vany. Tam se odpočívá opravdu parádně, o to lépe v případě, kdy si do vody přidáte několik kapiček esenciálního oleje. Upozorňujeme ale, že ne všechny oleje jsou vhodné k použití do koupele, proto je potřeba zjišťovat informace o každém z nich.

  • Éterické masáže

    Dalším oblíbeným způsobem využití éterického oleje jsou masáže. Opět se jedná o příjemný způsob relaxace, kdy použití éterického oleje dodá masáži úplně jiný rozměr. Éterické oleje by se neměly používat v oblasti očí a intimních partií, opět upozorňujeme, že ne všechny oleje jsou vhodné k použití při masážích.

Další využití:

  1. inhalace
  2. odpuzovač hmyzu
  3. osvěžovač vzduchu
Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *