Které potraviny vám budou nápomocné při hubnutí

Zhubnout se vám nepodaří tak, že přestanete jíst, ale že začnete jíst správné potraviny. Ty, které vám při hubnutí pomůžou. Je jich celá řada, takže si každý najde to, co mu chutná a nemusí se trápit konzumací potravin, které nemá tak úplně v oblibě. I když doporučuju dát šanci každé z nich, třeba si je pro jejich účinky nakonec zamilujete.

Brokolice

Jednou z takových potravin, která při hubnutí opravdu skvěle pomáhá, ale nemá u nás tolik příznivců, kolik by si zasloužila, je například brokolice. Obsahuje velké množství vitamínů (hlavně vitamínu C) a také minerály, které jsou užitečné při destrukci tukových buněk. Pro hubnutí je úplně ideální, protože jí můžete sníst v podstatě kolik chcete a stejně nepřiberete. Porce brokolice má kolem 7 kcal.

Avokádo

Avokádo je další potravinou, kterou stále ještě hodně Čechů zcela nedocenilo. Tento úžasný spalovač tuků obsahuje mimo jiné mononenasycené mastné kyseliny, které zrychlují metabolismus a snižují hladinu cholesterolu v krvi.Pokud si nejste jistí, jestli vám bude chutnat samotné, nakrájejte si každý den jedno do zeleninového salátu. Kilogramy se budou rozpouštět úplně zázračně.

Banán

Někteří nutriční poradci doporučují banny raději z jídelníčku vyřadit kvůli vysokému obsahu cukru. To je ale veliká chyba, protože banány dokáží zrychlit metabolismus. Obsahují významné množství draslíku, který podporuje srdeční činnost, pro hubnutí je ale významný škrob, který (stejně jako vláknina) reguluje hladinu cukru v krvi. Díky tomu máte delší pocit sytosti a netrápí vás chuť na sladké. Jeden banán k snídani “nakopne” váš metabolismus a vás zásobuje energií na celé dopoledne.

Zelený čaj

Také účinky zeleného čaje jsou až neuvěřitelné. Je bohatý na antioxidanty, díky nimž zbavuje organismus látek, které spalování tuků brzdí, zrychluje tak metabolismus a pomáhá hubnout. Když si ráno dáte šálek zeleného čaje (nejlépe v kvalitě matcha), můžete se těšit na příval energie a rozpouštění tukových polštářků. Ale jen u ranního čaje nezůstávejte, pijte ho průběžně po celý den.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *