Krásné zuby – krásný úsměv

Napsal

Při setkání s neznámým člověkem se někdo dívá do očí, jiný třeba zkoumá úsměv. Proč? Mnohdy totiž zářivý úsměv přitahuje větší pozornost než cokoliv jiného. Pokud nevěříte, stoupněte si před zrcadlo. Co vidíte? Pokud při úsměvu ceníte zářivé zuby, pak je vše v pořádku. V opačném případě si sáhněte do svědomí, kdy jste byli naposledy u zubaře. Ale nezoufejte. Nikdy není pozdě začít. I modelky, které okouzlují svými bílými zuby v televizních reklamách, nemají zářivý úsměv od přírody.

Jak vyzrát na krásný úsměv?

Odborníci doporučují vyčistit si zuby po každém jídle. Na to si ale jen málokdo najde volný čas. Ideální je používat zubní kartáček pravidelně a to minimálně třikrát denně. Když si k němu ještě pořídíte zubní nit a mezizubní kartáček, budete mít celou ústní dutinu jako ze škatulky.
Zářivý úsměv ale umějí vytvořit i kosmetičtí stomatologové. Estetický vzhled chrupu zdokonalují za pomoci laseru. Tato metoda je nejen rychlá a bezbolestná, ale také účinná. Jejím absolvováním vybělí zuby a zakryjí dosud neodstranitelné skvrny nebo implantáty, které byly aplikovány například po úrazu.

Jak si správně čistit zuby?

Základem čištění chrupu je používat zubní pastu s obsahem fluoru. Kvalitní zubní kartáček je určitě pro všechny samozřejmostí. Pořiďte si takový, který se vám nejen bude dobře držet, ale při manipulaci vás nebude v ústní dutině škrábat. Dentisté doporučují opatřit si kartáček střední tvrdosti. Důležitá je také technika čistění. Pamatujte, že kartáček by měl zuby čistit vždy od dásně směrem k vrcholu zubu. Nepatrné zbytky jídla se musí odstraňovat i z mezizubních prostor. K tomuto účelu je určená dentální nit nebo mezizubní kartáčky. Každému totiž vyhovuje něco jiného. Čištění zubů byste se měli věnovat alespoň dvě minuty. K odhadu času vám může pomoci například poslech oblíbené písničky. Jako prevence zdravých zubů se doporučuje dbát na správnou životosprávu s dostatečným přísunem přírodních vitaminů, které najdete v ovoci a zelenině.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *