Krásná a hubená díky půstu

Napsal

Krásná a šťastná díky půstu Máte šanci trochu zhubnout, ale hlavně se zbavit všech toxinů, které se v těle nashromáždily během zimy. Za pouhých sedm dní se budete cítit jako znovuzrozená? Nevěříte? Když organismus vyčistíte od škodlivých látek, ulevíte nejen vašemu tělu, ale i duši.

Stačí jen týden

Na co se po pouhých sedmi dnech můžete těšit? Nejenže se zbavíte nějakého toho kila, ale navíc se vám bude chtít samým štěstím obejmout celý svět. Při očistném půstu totiž tělo uvolňuje takzvané hormony štěstí (betaendorfiny). Podobné pocity můžete mít ještě nějakou dobu po ukončení půstu. To ale není všechno. Půst ulehčí srdci i krevnímu oběhu, posílí imunitní systém, zmírní potíže, jako¨je špatné prokrvování či trávení, a zvýší tak pocit životního komfortu.

Úleva pro duši

• Během půstu můžete úplně normálně plnit své denní povinnosti.
• Zeptejte se kamarádky, jestli by nechtěla držet půst s vámi. Ve dvou se to totiž lépe táhne, budete z toho mít větší legraci a navzájem se podpoříte.
• Zapisujte si do postního deníku své myšlenky a pocity. Tak vám bude hned všechno jasnější, problémy se snáze vyřeší a duše si vydechne.
• Odměňte se za rozhodnutí držet půst a kupte si něco hezkého na sebe.
• První den půstu hned poté, co vstanete, vypijte v malých doušcích sklenici karlovarské soli (lžíce na ¼ litru teplé vody). Tato tekutina vyprázdní a zároveň pročistí střeva. Hořkou chuť potlačí pár kapek citrónové šťávy.

Expresní půst

Pokud jste časově velmi vytížena a do pracovního plánu se vám půst nevejde, dopřejte si alespoň jednou měsíčně relaxační a zkrášlující víkend na principu půstu. Nabízíme vám dvě nejlepší metody:

1. Kúra s ovocem – po oba dny vypijte hned po ránu sklenici minerální vody s 1 lžičkou karlovarské soli. K tomu snězte každý den 1 kg čerstvého ovoce podle vlastního výběru, vypijte minimálně 2 litry minerální vody, 4 šálky bylinkového čaje a večer šálek uklidňujícího kozlíkového nebo meruňkového čaje oslazeného lžičkou medu.

2. Mléčná kúra – Po oba víkendové dny vypijte hned po ránu sklenici minerální vody s 1 lžičkou karlovarské soli. Každý den vypijte postupně 1 litr podmáslí, navíc dopoledne 1 sklenici čerstvě vymačkané ovocné šťávy (naředěné 1:1 s minerálkou) a navečer 1 šálek rozmarýnového, kozlíkového nebo meruňkového čaje oslazeného lžičkou medu.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *