Jak vybrat ten nejlepší smoothie mixér

Napsal

Fenomén smoothie ovládl řadu lidí všech generací. Když potřebujete ráno rychle odejít z domova a není čas na snídani snězenou v klidu, přijde na řadu smoothie. Díky smoothie dostanete do organismu mnohem víc živin, především minerálů a vitamínů. 

Rozmixované ovoce a zeleninu mnohem raději konzumují i senioři, protože odpadá pro ně často pracné kousání potravy (s umělým chrupem může být opravdový problém zakousnout se například do jablka). Ve smoothie makeru samozřejmě snadno připravíte také ovocný nebo zeleninový příkrm pro malé děti. Smoothie mixér prostě je v domácnosti nepostradatelný.

Jaký smoothie maker potřebujete

Než se pustíte do užšího výběru, zodpovězte si pár otázek:

  • Chcete svůj nový smoothie mixér využít pouze pro výrobu smoothie, nebo také na přípravu nutričních nápojů, polévek či dětské výživy?
  • Z jakých surovin budete smoothie připravovat? Budete mixovat i ořechy nebo kostky ledu?
  • Měl by mixér umět zpracovat i větší kusy, abyste nemuseli všechno krájet n drobno?
  • Kolik a jak velké nádoby k mixéru potřebujete?

Základní smoothie makery pro rychlou a snadnou přípravu smoothie umixují suroviny přímo v nádobě, ze které si pak hotový nápoj můžete vypít. Jestli si chcete smoothie vzít s sebou, vyměníte jen nožovou část za víčko a můžete vyrazit.

Automatické smoothie mixéry juž jsou vybaveny přednastavenými programy s optimalizovanou délkou i intenzitou mixování pro dokonalé smoothie. Smoothie se vám připraví samo, vy se mezitím můžete třeba oblékat do práce.

Mnohem širší využití najde v kuchyni nutriční mixér. Dokáže extrahovat i těžko dostupné živiny (například ze semínek, slupek ovoce a zeleniny či obilovin) a je mnohem výkonnější. S jeho pomocí hravě zvládnete výrobu nutričních koktejlů, polévek, pomazánek, omáček, ovocných a zeleninových pyré. I nutriční mixér má přednastavitelné programy, takže práce s ním je velmi snadná.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.