Zasloužíte si relaxovat i při spánku
Napsal Marks
Občas se člověku prostě přihodí, že ne a ne usnout. Převrací se z boku na bok, počítá ovečky, představuje si různé situace, ale spánek jednoduše nepřichází. Mnohdy je nespavost způsobena starostmi, jindy to ale může být příznak nějakého vážného onemocnění. Věděli jste, že si ke snům můžete pomoci například voňavým polštářkem?
Kleopatra prý spala na polštáři naplněném okvětními lístky růže, aby se ráno probudila ještě krásnější. U mnoha lidí je prý osvědčená i levandule. Ta přímo podporuje lepší spánek.
Jaký to má účinek
Pokud si pořídíte voňavý bylinný polštářek, můžete se v noci ponořit do příjemného spánku. Aroma spacích bylinek zklidňuje organismus, osvěžuje tělo, ducha i mysl. Ne každý ale má rád bylinky. V tom případě můžete zvolit speciální spreje na povlečení s obsahem éterických olejů. Velice vhodná je již zmíněná levandule.
Levandulová
Levandulovému kouzlu přišly na chuť už naše babičky. Její snítky ukládaly do šatníků a prádelníků, aby na ně vždy dýchla svěží vůně oblečení. Navíc levandulové aroma úspěšně zahání moly. Milovníci levandule také pocítí antidepresivní účinek, který pomáhá zmírňovat následky nervového podráždění a zaručí klidný spánek..
Inhalujte s eukalyptovým polštářkem
Voňavé polštářky lze také využít jako inhalace při trápení s rýmou. Mezi nejúčinnějších éterické oleje působící při zánětech dýchacích cest jsou výtažky z eukalyptu, mentolu a kafru.
Eukalyptus je vhodný na léčení rýmy, nachlazení, zánětu průdušek a úspěšně působí i na bolest hlavy. Má však i dezinfekční účinky. Mentolem, což je výtažek z máty peprné, se můžete zbavit rýmy nebo problémů dýchacích cest. Navíc také dokáže zklidnit nervovou soustavu. Kafr osvěžuje a má též protizánětlivé účinky.
Bylinné potěšení
Vonné polštářky si můžete koupit také s mateřídouškou i dalšími bylinkami. Vybírejte vždy takové, u kterých je napsáno, že bylinky prošly hygienickým atestem. Mohlo by se totiž stát, že nekontrolovaná „léčiva“ by u vás mohla vyvolat nečekané příznaky alergie. Jedná se zejména o silice, které se z bylin pravidelně uvolňují a prostupují tak do našeho těla.
Recommended Posts
Jaké české filmy si nenechat v prosinci ujít v kině?
04 prosince, 2024
Jaké jsou gastronomické trendy roku 2024?
20 října, 2024