Připravujete svatbu? Na tohle nemůžete zapomenout

Napsal

Žádostí o ruku to začíná: výběr místa, sestavení seznamu hostů, šaty, catering, květinová výzdoba a spousta dalších nezbytností, bez nichž by svatba nebyla dokonalá. A protože se jedná o největší den v životě nevěsty (ženicha samozřejmě také), dokonalá prostě být musí.

Jestliže si nenajmete svatební agenturu nebo alespoň nesvěříte dohled nad přípravou své nejlepší kamarádce, připravte se, že než se dostanete k samotnému “ano”, čeká vás řada úkolů. Na co nemůžete zapomenout?

Termín a místo obřadu

Úplně první, co si musíte zajistit, je termín svatby a místo, kde se necháte oddat. Zvlášť jestli se chcete nechat oddat na nějakém zámku, je nutné plánovat hodně dopředu. Teprve s termínem můžete vybírat a závazně objednávat všechno ostatní. I šaty  budete vybírat s ohledem na termín svatby, totiž jestli se budete vdávat v létě nebo v zimním období.

Rozpočet

Datum svatby už znáte, teď nastává období plánování příprav. A to vše se odvíjí od částky, kterou máte na svůj velký den k dispozici. Podle lokality i podle toho, jak honosnou chcete mít oslavu, se částka na jednoho hosta pohybuje od 2000 do 3000 Kč. Pokud si většinu připravíte sami, můžete dost ušetřit. 

Oslava

Aby bylo všechno o svatební den opravdu krásné, je třeba v souvislosti s oslavou zajistit:

  • místo
  • květinová výzdoba – s tou se zároveň objednává kytice pro nevěstu, květiny pro matky, korsáž pro ženicha a vývazky pro svatebčany
  • pohoštění – oběd, raut, dort, pití, případně výslužka
  • zábava – hudba, fotografování a podobně
  • odvoz hostů po oslavě

Nevěsta, ženich a ti další

Souběžně s přípravou oslavy je nutné objednat šaty pro nevěstu, ženicha a případné družičky. Nevěsta si samozřejmě musí vybrat i doplňky, zejména šperky, tak, aby ladily s šaty. Také prsteny je třeba vybrat a nechat upravit. S dostatečným předstihem nechte vytisknout svatební oznámení a pozvání ke svatebnímu stolu. Dopředu si domluvte kadeřnici a vizážistku. A na co nesmíte opravdu zapomenout, je výběr svědků. Ti také většinou s přípravou rádi pomohou.

Share