Poznáte, kdy je nejlepší čas na společné bydlení?

Napsal

Seznámili jste se, po čase jste zjistili, že je vám spolu dobře, takže se z vás stal oficiální pár. Kdy ale nastává vhodný čas na společné bydlení? Jak zjistíte, že už je vhodné se sestěhovat? Tyto myšlenky asi potrápily a nejspíš ještě potrápí většinu z nás.

Když zapátráte kolem sebe, jistě najdete páry, které spolu začaly bydlet už po několika týdnech (možná ještě dřív). Stejně tak máte v okolí dvojice, jimž se do společného bydlení nechce ani po měsících či dokonce letech. Na otázku, kdy je ten správný čas na společné bydlení, univerzální odpověď nečekejte. Ale jsou jisté náznaky, které vám napoví.

Kolik času spolu trávíte

Jestli jste spolu téměř neustále, trávíte společně většinu volného času a nejméně čtyři noci v týdnu, začíná být pomalu neekonomické držet si druhý byt. Vy už spolu v podstatě bydlíte. Teď jen společně rozhodnout, v kterém bytě budete bydlet a který pustíte (nebo pronajmete, pokud jste majiteli).

Co máte společné

Už jste spolu byli dva týdny v kuse, třeba na dovolené? Pokud ano a zvládli jste ji bez krize, máte dost dobrý předpoklad, že soužití zvládnete. Za předpokladu, že vás spolu nedrží jen skvělý sex, ale máte i jiné společné záliby. Každý vztah je nutné stavět na společných základech, bez toho hrozí velmi brzy nuda a vystřízlivění.

Něco svého

Ujistěte se, že sestěhováním se nezmění vaše zvyklosti, tedy způsob stravování, denní harmonogram, trávení volného času, především realizace vlastního koníčku, kterému se věnujete už roky. Než začnete společně žít, měli byste vědět o sobě navzájem všechno – dobré vlastnosti i zlozvyky – a musíte to umět přijmout jako fakt, který nezměníte. 

Společná budoucnost a ekonomika

Jestli nejste schopni přistoupit na společné finance (aspoň tu část, kterou pokryjete náklady na domácnost), není dobrý nápad spolu bydlet. Brzy na sestěhování je i v případě, že jste ještě ani nezačali plánovat společnou budoucnost. Bere to váš partner stejně vážně jako vy?

Share