Kamarádství s výhodami: ano nebo ne?

Napsal

Stojí kamarádství s výhodami za to, nebo je to naopak krok velmi špatným směrem? Pro koho je taková forma přátelství vhodná? Může z toho člověk něco těžit? Pojďme se na to společně podívat v dnešním článku!

Kamarádství s výhodami je pojem, který je dobře známý nejen mezi dnešní mládeží. Zatímco někdo si tento styl přátelství nemůže vynachválit, pro jiného je to něco nepředstavitelného. A jaký názor na to máte vy?

Kamarádství s výhodami, jste pro nebo proti?

Určitě tento pojem znáte, je ho plný internet, dokonce se touto tematikou inspirovalo i několik filmů. Nebo možná patříte k těm nezasvěceným, kteří přeci jen nevědí, o čem je vlastně řeč. Tak nejen pro vás jsou určené dnešní řádky, v nich si kamarádství s výhodami představíme, zmíníme jeho pro a proti a na závěr dodáme, pro koho je či není vhodný. Tak jdeme na to!

Co je kamarádství doplněné o výhody?

Přátelství s výhodou je takový typ přátelství, kdy spolu dva kamarádi spí. Nic víc ani nic míň v tom prostě nehledejte, stejně byste nic nenašli. Na první pohled se tohle přátelství jeví jako to klasické, kdy se mezi sebou lidé kamarádí, chodí spolu ven, podnikají nejrůznější věci, svěřují se navzájem a podobně. Jediný rozdíl spočívá v sexu.

Kamarádství s výhodami přichází v úvahu ve chvíli, kdy ani jeden z kamarádů nemá stálého partnera. Co si budeme nalhávat – život bez sexu je jako kobliha bez náplně. Sice to přežijete, ale bude vám to chybět. A nebude vám to tolik chutnat. Jenže když zrovna vedle sebe nikoho nemáte a jste proti sexu na jednu noc s neznámými existencemi, pak pro vás může být nedostatek sexu až destruktivní.

Výhody

Mezi největší výhody tohoto druhu přátelství je fakt, že i když zrovna nikoho nemáte, nejste ošizeni o sex. Ten si můžete dopřávat i bez stálého partnera, stačí k tomu kamarád. Další výhoda jev nezávaznosti, kdy si s daným kamarádem nic neslibujete, nevyznáváte si lásku, prostě spolu jen spíte.

Nevýhody

Říkejte si klidně, co chcete, ale stát se to může – jeden z kamarádů se do toho druhého zamiluje nebo k němu začne chovat hlubší city, nežli jen jako ke kamarádovi. Následně se může stát, že na něho začne žárlit a i když si na začátku jasně řekli, že jde jen o sex a nic víc, on to “něco víc” začne vyžadovat. Jenže ten druhý o to nemusí stát a přátelství, ať už s výhodami nebo ne, se tak může definitivně rozpadnout.

Je to pro vás nebo ne?

Teď si sáhněte do vlastního svědomí a odpovězte si na otázku, zda byste byli podobného vztahu nevztahu schopni. Zda byste uměli s nějakým ze svých kamarádů pouze spát, mít z toho fyzickou rozkoš, ale nezatahovat do toho city, protože ty zde opravdu nemají co dělat. Ne všichni na to mají žaludek, na to pozor.

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *