Vyznáte se ve barvících technikách vlasů? Které jsou nejoblíbenější?

Barvení vlasů je jen o něco málo mladší než lidstvo samo. Od nepaměti mají ženy i muži potřebu se zkrášlovat, aby upoutali opačné pohlaví. Metody a techniky barvení se ale samozřejmě vyvíjí, jako všechno ostatní kolem nás. 

Dnes se zaměříme na nejoblíbenější moderní způsoby barvení vlasů. Na techniky, které bychom si ještě na přelomu století asi ani nedokázali představit. 

Balayage

Název této techniky barvení pochází z francouzského slovesa “balayer”, což znamená zametat nebo česat. A právě to je princip této barvící metody: místo oddělování a barvení jednotlivých pramínků (jako například při melírování), se po pramenech přejíždí štětcem s  barvou pohybem připomínajícím právě zametání. Díky této technice se vykouzlí živý a přirozený vzhled. Balayage vypadá skvěle nejen na vlnitých, ale také na rovných vlasech díky svislému barvení a absenci hranice mezi odstíny.

Ombre

Klasický ombre vytváří postupný přechod od tmavší barvy vlasů u kořenů k světlejším na koncích s rozmazaným vodorovným ohraničením. Ombre technika se hodí na vlasy jakékoliv délky a jakékoli původní barvy. 

Jemnější variantou ombre je sombre (zkratka slov soft + ombre). U ombré jde o spojení dvou tónů jemným barevným přechodem, barva vlasů u kořínků a konečků se může lišit až o šest odstínů, u sombré  se jedná o pohrávání s několika tmavšími a světlejšími tóny, výsledný rozdíl je maximálně tři odstíny.

Bronde

Pro všechny ženy, které se nedokážou rozhodnout, jestli chtějí být raději blond nebo brunetky, je tady úplně skvělá technika barvení – bronde. Základní barvou je buď plavá nebo hnědá, která se rozjasní jemnými pramínky. Blondýnkám se přidají různé odstíny hnědé, brunetkám zase několik různých tónů světlé. tento způsob barvení je momentálně velmi oblíbený pro svou univerzálnost i skvělé projasnění obličeje nositelky.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *